אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יממה לפני ההגרלה: הפרס הראשון בלוטו האמריקאי גדל ל-1.5 מיליארד דולר

יממה לפני ההגרלה: הפרס הראשון בלוטו האמריקאי גדל ל-1.5 מיליארד דולר

ההגרלה הבאה תיערך מחר בלילה. הסיכוי לזכות הוא אחד ל-292 מיליון - סיכוי נמוך יותר מן הסיכוי של כל אמריקאי להיבחר לנשיאות ארה"ב

12.01.2016, 18:42 | שירות כלכליסט

הגרלת הלוטו האמריקאי - פאואר-בול - שוברת שיאי עולם. יממה לפני קיום ההגרלה זינק הפרס הראשון למי שינחש את כל המספרים שיעלו בגורל לסכום מטורף של 1.5 מיליארד דולר (קרוב ל-6 מיליארד שקל).

הפרס ראשון הצטבר לסכום הזה לאחר שב-18 ההגרלות האחרונות - מאז נובמבר 2015 - לא נמצא זוכה בפרס הגדול וזה עבר בכל פעם להגרלה הבאה. ההגרלה הקרובה תיערך מחר (יום רביעי) בלילה.

טופס הפאואר-בול. מאז נובמבר לא זכה איש בפרס הגדול, צילום: איי אף פי טופס הפאואר-בול. מאז נובמבר לא זכה איש בפרס הגדול | צילום: איי אף פי טופס הפאואר-בול. מאז נובמבר לא זכה איש בפרס הגדול, צילום: איי אף פי

אם יימצא זוכה יחיד הוא יצטרך להחליט כיצד לקבל את סכום הזכייה. הוא יכול לקבל את הזכייה ב-30 תשלומים שנתיים של 50 מיליון דולר כל שנה, מהם יירד מס הכנסה בשיעור של 25% ומס מקומי (השונה ממדינה למדינה), כך שנטו יקבל הזוכה, במדינת ניו יורק למשל, 35.5 מיליון דולר מדי שנה.

לחילופין יכול הזוכה לדרוש את סכום הזכייה בתשלום אחד ואולם אז יהוון הסכום והפרס הראשון במזומן יעמוד על 930 מיליון דולר. מזה יירד מס הכנסה ומס מקומי וסכום הנטו בניו יורק יעמוד על 615.5 מיליון דולר במזומן לאחר מסים. 

הסיכוי לזכות בפרס הגדול בלוטו האמריקאי עומד על 1 ל-292 מיליון. זהו סיכוי נמוך יותר מן הסיכוי של אמריקאי להיבחר לנשיאות ארה"ב. למרות הסיכויים האפסיים לזכות בפרס הגדול נוהרים האמריקאים בהמוניהם אל תחנות הלוטו בתקווה שהמזל יאיר פנים דווקא להם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות