אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 מבקש ארכה לעדכן את לוח השידורים לאחר שהארכת מהדורת החדשות נאסרה צילום: אוראל כהן

ערוץ 10 מבקש ארכה לעדכן את לוח השידורים לאחר שהארכת מהדורת החדשות נאסרה

במכתב ששיגר מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי למועצת הרשות השנייה, הוא טען כי ההחלטה ""מהווה התערבות בתוכני המהדורה, ומפקיעה שלא כדין את מלאכת העריכה של שידורי הערוץ"

13.01.2016, 08:11 | אלירן מלכי
מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי טוען כי החלטת מועצת הרשות השנייה להפסיק לאשר אוטומטית את הארכת מהדורות החדשות המרכזיות של הערוצים המסחריים תחייב את הערוץ לשנות את לוח השידורים שלו. במכתב ששיגר למועצה טען כי ההחלטה "מהווה התערבות בתוכני המהדורה, ומפקיעה שלא כדין את מלאכת העריכה של שידורי הערוץ וחברת החדשות מידי מנהליהם". בהתאם לכך מבקש ורשבסקי לקבל ארכה של 75 יום עד מרץ 2016 לצורך התארגנות.

השבוע דחתה מועצת הרשות השנייה את בקשת ערוץ 10 לקבל הארכה קבועה למהדורת החדשות, ואף קבעה כי תתיר חריגה רק במקרי חירום המצדיקים את הארכת המהדורה. לפי כללי הרשות השנייה, מהדורת חדשות תשודר בשעות 21:00–20:00 בערב, אלא שבחודשים האחרונים חברות החדשות של הערוצים המסחריים מבקשות הארכה על בסיס יומי של 30–20 דקות.

תמר איש שלום, מגישת חדשות ערוץ 10, צילום: ענבל מרמרי תמר איש שלום, מגישת חדשות ערוץ 10 | צילום: ענבל מרמרי תמר איש שלום, מגישת חדשות ערוץ 10, צילום: ענבל מרמרי

מאז הוגשה בקשת ערוץ 10 לפני כשלושה חודשים דנה הרשות בבקשה ואף פרסמה סקר דעת קהל שנערך מטעמה בנושא. לפי הסקר, 74% מהציבור סבורים שהמהדורות ארוכות מדי. אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות השנייה, אמרה כי התארכות מהדורות החדשות אל מעבר לשעה היא בעלת השלכות רחבות על תרבות הפריים טיים ועל אופי המהדורות. לטענתה, החלטת הרשות מאזנת בין האינטרס הציבורי לצרוך חדשות ובין שידורי דרמה למגוון קהלים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות