אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הון אנושי: הערב שבו נולדה (ומתה) מחאת הסטייק

הון אנושי: הערב שבו נולדה (ומתה) מחאת הסטייק

האלפיון נסער מגירושו של דנקנר ממסעדת פרונטו

14.01.2016, 06:24 | ארי ליבסקר
ביום ראשון בערב ציינה עמותת אור שלום, המסייעת לילדים בסיכון, 35 שנות פעילות, בהופעה של משה פרץ. כרטיס לאירוע עלה אלף שקל, תרומה כמובן, ובתחילת הערב הוגשה ארוחת גורמה. על מעדנים של קייטרינג פלפל, אורחי הערב דיברו בעיקר על נוחי דנקנר, ואיך סולק יומיים קודם לכן ממסעדת פרונטו בידי השף דיוויד פרנקל, שאף התגאה בכך ברשת והאשים את דנקנר בבריונות כלפי הצוות.

כמי שנתקל בדנקנר במשך השנים באירועים שונים, הסיפור הזה הפתיע גם אותי. מדובר באחד מאנשי העסקים העדינים שיצא לי להיתקל בהם, אם כי מעולם לא הייתי מלצרית שנדרשה להעניק לו שירות. נזכרתי באירוע אחד שסיקרתי, שביציאה ממנו פגשתי קבצן שאמר לי שנוחי דנקנר סירב לתת לו כסף. כתבתי את זה, ולמחרת הפרסום קיבלתי טלפון מרני רהב, שסיפר לי שדנקנר קרא את המדור ונפגע מאוד, בעיקר משום שנתן לקבצן 200 שקל והאיש שיקר. למדתי אז משהו על הרגישות של דנקנר למוניטין שלו, לכל דבר שאומרים, כותבים או חושבים עליו. אבל אני לא יודע מה באמת קרה שם אז, עם הקבצן, וגם לא באמת יודע מה קרה בפרונטו בשבוע שעבר. חלק מאנשי העסקים שפגשתי השבוע, לעומת זאת, משוכנעים שהם יודעים מה קרה.

מימין ישראל רייף, עפרה רייף שמלצר והראל ויזל מימין ישראל רייף, עפרה רייף שמלצר והראל ויזל מימין ישראל רייף, עפרה רייף שמלצר והראל ויזל

"אני למסעדה הזאת לא הולך יותר, ואני גם מבקש מחבריי שלא ילכו לשם", אמר לי יגאל לנדאו, מבעלי שותפות הגז והנפט רציו. "איך השף מעז לעשות את זה לנוחי? כשהוא היה בשיא כוחו והשפעתו, אני מבטיח לך שהוא לא היה מדבר אליו ככה. הוא עשה פה את הדבר הכי שפל ורצה להתפרסם על חשבון אחרים. אני מכיר את נוחי, הוא ג'נטלמן שלא עושה דברים כאלה". הראל ויזל, מבעלי השליטה בפוקס, היה תוקפני יותר.

"מדובר באחת מהחלאות הכי מגעילות שפגשתי בחיי", אמר ויזל על פרנקל, "זה כל כך מרגיז אותי שאם היה לי יותר זמן הייתי עומד מול פרונטו ומוחה. מונע מאנשים מלהיכנס למסעדה, פשוט עומד ומחזיק שלט. עד כדי כך אני כועס על המסעדה הזאת".

רעיה שטראוס ושמואל בן דרור רעיה שטראוס ושמואל בן דרור רעיה שטראוס ושמואל בן דרור

בעיני רוחי כבר ראיתי את חברי האלפיון מפגינים מול המסעדה במה שראוי לכינוי "מחאת הסטייק". מפיק צמרת יקים שם מאהל עם קייטרינג יוקרה (מחאה זה מרעיב, ובפרונטו הם הרי לא יאכלו), ורני רהב יצעק במגאפון שפרנקל "רע, רע, רע". הסתובבתי כולי מרוגש, בניסיון לגייס עוד כמה חבר'ה למחאת האלפיון, אבל חלק מהנוכחים הוציאו לי את הרוח מהמפרשים. ישראל רייף, בעלה של עפרה רייף־שמלצר ומבכירי האימפריה שהותיר אחריו שמואל שמלצר, אמר: "לא הייתי שם, אני לא יודע בדיוק מה קרה עם הסטייק, כך שאין לי ממש דעה מגובשת ואני לא יכול לקחת צד". רעיה שטראוס הסבירה: "אנחנו בכלל לא הולכים למסעדות כאלה כי אנחנו אוכלים רק אוכל אורגני, ולכן זה לא ממש נוגע לנו". וכך גוועה לה בתוך זמן קצר המחאה היוקרתית ביותר שיכלה להיות פה.

אחרי האוכל ולפני ההופעה, יו"ר הוועד המנהל של אור שלום אורן פלוטקין נשא דברים וסיפר על הפעילות של העמותה. אחר כך הוא ביקש ממני לכתוב שהם מחפשים כמה שיותר אנשים שיסכימו להיות משפחות אומנה, והזכיר לכולם שיש דברים חשובים יותר מכבודו של נוחי דנקנר ומהעצבים על פרונטו.

יגאל לנדאו יגאל לנדאו יגאל לנדאו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות