אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לעשות תיבת מייל משותפת עם האשה? צילום: shuterstock

לעשות תיבת מייל משותפת עם האשה?

פרופסור יקר, לאשתי ולי יש כתובת מייל משותפת. החברים מהכדורגל צוחקים עליי כל הזמן בגלל זה וקוראים לי נמושה. האם הם צודקים? האם לפתוח מייל נפרד? פ'

14.01.2016, 06:24 | דן אריאלי

פ' היקר,

 

לא. אל תפתח תיבת מייל נפרדת. אני מניח שהרעיון לתת לכל אדם כתובת מייל נפרדת עלה עוד בראשית ימי הדואר האלקטרוני, כשעוד לא ידענו איך בדיוק נשתמש בו ובטח לא כיצד יתפתח. עם השנים נהפך האימייל לאמצעי תקשורת חיוני ועשיר, כשכל הזמן ברירת המחדל המנטלית היתה אימייל אישי לכל אדם, גם במחיר של תקשורת טובה פחות.

אולי שמעת על חברת הטכנולוגיה סלאק (Slack), שהתוכנה שלה מאפשרת לקולגות לחלוק הודעות ומסמכים. הוול סטריט ג'ורנל כינה אותה "האפליקציה לעסקים בעלת הצמיחה הכי מהירה", והיא תוכננה ספציפית כדי ליצור ערוץ תקשורת שמשותף לכמה אנשים, קצת כמו כתובת מייל משותפת. וההצלחה של החברה הזאת בעולם ההייטק רומזת שאולי אשתך ואתה בכל זאת עליתם על משהו.

במקומך הייתי אומר לחברים מהכדורגל שאתה לא מתבייש בזה שאתה מקדים את זמנך, ושאתה משוכנע שיום אחד גם הם יבינו.

זוג במיטה (אילוסטרציה). מה עושים כשהשכנים מפריעים לישון?, צילום: שאטרסטוק זוג במיטה (אילוסטרציה). מה עושים כשהשכנים מפריעים לישון? | צילום: שאטרסטוק זוג במיטה (אילוסטרציה). מה עושים כשהשכנים מפריעים לישון?, צילום: שאטרסטוק

 

איך להשתיק שכנים רועשים?

זוג חברים שלי מתעוררים כל לילה ב־3 מרעשי הסקס שעושים השכנים שלהם מלמעלה. האם עליהם ליידע אותם על חוסר הדיסקרטיות שברגעי התשוקה שלהם, ולו רק כדי שיוכלו לחזור לישון? קים

אולי כדאי שהאשה מקרב זוג החברים שלך תשוחח עם האשה בדירה למעלה, תתחיל עם מחמאה, תסביר מה הבעיה ותציע פתרון. משהו בסגנון: "אני מאוד מתרשמת מרמת האנרגיה שלכם לפנות בוקר. איך אתם מצליחים לשמור על התשוקה גם אחרי שנים? מה הסוד? אני מקנאה. דרך אגב, קנינו שטיח עבה לחדר השינה שלנו בשביל הפרטיות".

שאלות לדן אריאלי askdan@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מס2. חשבת אולי שאם הייתה לכם כתובת משותפת
חברות של אשתך היו מתקשרות אתה רק בדברים רציניים ושוקלות מילים, מכיוון שהן היו יודעות שגם אתה רואה הכל? ואולי גם התיבה המבולגנת שלך היתה טיפה יותר מסודרת כי 1, אין ברירה אלא להיות מסודר אם אתה רוצה למצוא משהו מהר מספיק; ו-2, אולי החברים שלך היו יודעים שהם יוצאים סתומים מול אשתך אם הם שולחים מיילים מטופשים, ולא היו שולחים סתם כי צ'עמם להם במשרד. גילוי נאות, אין לי תיבה משותפת עם אשתי, אבל ניראה לי דווקא שווה ניסיון.
סתם אחד , לא פרופסור  |  14.01.16
2.
אולי הפרופסור גם רוצה להיות שותף בחשבון וואטסאפ וב-SMS
אפילו יותר טוב למה לא שכל שיחה לאחת מבני הזוג תהיה שיחת וועידה? רואים שאין לו מושג על מה הוא מדבר. אם אני הייתי מחובר למייל של אישתי עם כל אלפי ההודעות שמגיעות לשם מאימהות לכיתה ומבצעים בחנויות לא הייתי לעולם מצליך למצוא את ההודעות שמכוונות אלי בכל הבלאגן הזה. אנשים שונים צריכים מייל שונה.
14.01.16