אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
PSG נגד הזמרת M.I.A

PSG נגד הזמרת M.I.A

הזמרת לבשה חולצה של הקבוצה בקליפ לשיר "בורדרס" - כאשר הלוגו של הספונסרית שונה מ"טוסו עם אמירייטס" ל"טוסו עם פיראטים"

13.01.2016, 11:04 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל פריז סן ז'רמן נכנסה למחלוקת משפטית עם הזמרת M.I.A לאחר שהיא לבשה חולצה של הקבוצה בקליפ שלה לשיר "בורדרס" (גבולות). בקליפ, שמתייחס למשבר הפליטים מסוריה, מופיעה הזמרת כשהיא לובשת חולצה של הקבוצה, אך הלוגו של הספונסרית שונה מ"טוסו עם אמירייטס" ל"טוסו עם פיראטים". בקבוצה טוענים כי מדובר ב"דעה משוחדת כלכלית".

קראו עוד בכלכליסט

MIA. ביקורת לא סמויה על קטאר ואיחוד האמירויות MIA. ביקורת לא סמויה על קטאר ואיחוד האמירויות MIA. ביקורת לא סמויה על קטאר ואיחוד האמירויות

השיר הוא הצהרה פוליטית חדשנית על המצוקות לנוכח המשבר ההומיניטארי, ועוסק בחברה, גבולות, זהויות, זכויות יתר וזכויות, כך שהעובדה שהוא עלול להסתיים בתביעה בגלל חולצה היא אירונית.

"ללא ספק ניצלתם את הפופולאריות והמוניטין שלנו כדי להגביר את האטרקטיביות של האמנית, ובהתאם את הרווחים של החברה", נכתב במכתב ששלחה פריס סן ז'רמן לנציגים של M.I.A, ופורסם בחשבון הטוויטר של הזמרת.

במכתב המתפרש על פני 4 עמודים, מציינת הקבוצה, שבבעלות קרן ההון של קטאר מאז 2011, את ההצלחה שלה כמועדון כדורגל (בדמות זכויות בתחרויות ותארים), וכן תרומה של מיליון יורו לארגון הצדקה Secours populaire וסוכנות הפליטים של האו"ם (UNHCR).

אם כי, נראה שהשימוש של הזמרת בחולצה של פריס סן ז'רמן נוגעת פחות לניסיונות שלה לנצל את הזכייה שלה בגביע אירופה למחזיקות גביע ב-1996, ויותר כביקורת כלפי הספונסריות בקטאר ובאמירויות, שספגו ביקורת קשה על כך שהן מקשות על הפליטים להיכנס לשטחן. קטאר ספגה ביקורת גם על הפרת הזכויות של העובדים הזרים שבונים את האצטדיונים לקראת אירוח המונדיאל ב-2022.

זו לא הפעם הראשונה ש- M.I.A נקלעת לקרב משפטי עם ארגוני ספורט. ב-2013 ה-NFL תבעה אותה בעקבות הופעתה במחצית הסופרבול שנה קודם לכן, אז הניפה אצבע משולשת לעבר 111.3 מיליון הצופים. מחווה שהוגדרה כ"פוגענית" ושווה 1.5 מיליון דולר בפיצויים. MIA וה-NFL הגיעו לפשרה סודית בעניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות