אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגנטינה ואורוגוואי יגישו הצעה לארח את מונדיאל 2030

ארגנטינה ואורוגוואי יגישו הצעה לארח את מונדיאל 2030

אורוגוואי אירחה את טורניר הבכורה ב-1930 וארגנטינה אירחה אותו לראשונה ב-1978 תחת עננת המשטר הצבאי

13.01.2016, 15:46 | שירות כלכליסט
מעצמות הכדורגל הדרום אמריקאיות ארגנטינה ואורוגוואי יגישו הצעה משותפת לאירוח מונדיאל 2030. נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי ונשיא אורוגוואי טאבארה ואסקס הכריזו על כך השבוע במסיבת עיתונאים משותפת. אורוגוואי אירחה את טורניר הבכורה ב-1930.

קראו עוד בכלכליסט

פיפ"א לרוב לא מעודדות הצעות משותפות, זאת לאחר שהטורניר של 2002 שנערך ביפן ובדרום קוריאה התגלה כשדה מוקשים פוליטי וסיוט לוגיסטי פיפ"א לרוב לא מעודדות הצעות משותפות, זאת לאחר שהטורניר של 2002 שנערך ביפן ובדרום קוריאה התגלה כשדה מוקשים פוליטי וסיוט לוגיסטי פיפ"א לרוב לא מעודדות הצעות משותפות, זאת לאחר שהטורניר של 2002 שנערך ביפן ובדרום קוריאה התגלה כשדה מוקשים פוליטי וסיוט לוגיסטי

לדרום אמריקה יש סיפור אהבה ארוך ומורכב עם המונדיאל. בטורניר של 1930 המשתתפות האירופיות הגיעו מותשות לאחר מסע ארוך דרך הים. אורוגוואי זכתה בטורנירים האולימפיים של 1924 בפריז ו-1928 באמסטרדם, וחיזקה בכך את המעמד שלה כמלכה הראשונה של המשחק, עם ניצחון 4-2 בגמר נגד השכנה ארגנטינה.

לאחר מלחמת העולם השנייה אירחה ברזיל את הטורניר ב-1950. ג'ו גייג'נס יליד האיטי הביך את אנגליה בסיבוב הראשון בעוד שאורוגוואי הדהימה את ברזיל באצטדיון מקאנה והניפה את הגביע הנחשק בפעם השנייה. ב-1962 האירוע הגדול ביותר של פיפ"א חזר לצ'ילה, אך משחק ברוטאלי ואגרסיבי הטיל צל על הטורניר. גארינצ'ה המוכשר הוביל את ברזיל לניצחון בטורניר.

ארגנטינה אירחה לראשונה את הטורניר ב-1978 תחת עננת המשטר הצבאי. טוניסיה, שהשתתפה לראשונה השיגה ניצחון ראשון עבור נבחרת אפריקאית לאחר שגברה על מקסיקו בתוצאה 3-1. סקוטלנד הייתה הנציגה היחידה מבריטניה, ומריו קמפס הארגנטינאי שלט בגמר והנחיל להולנד שברון לב נוסף.

המונדיאל האחרון שנערך ב-2014 בברזיל הצית מחדש את הרוח הלטינית: שלב הבתים אופיין בשערים רבים, שטושטש על ידי הרגשות וכדורגל איכותי בשלב הנוק אאוט. גרמניה הציגה את המיטב של הכדורגל המודרני בניצחון 7-1 על ברזיל בחצי הגמר. הגרמנים גברו על ארגנטינה בגמר בזכות שער בשלבים המאוחרים של מריו גצה וזכו בגביע. הצלחה לאחר עשור של חידושים בכדורגל הגרמני מצידו של יואכים לב.

הטורניר ב-2030 יחגוג מאה שנים לקיום המונדיאל, כאמור יצא לדרך לראשונה באורוגוואי. "החלטנו שההזדמנות הטובה ביותר שלנו היא למנות עצמנו במשותף למועמדת", אר הנשיא הארגנטינאי.

עם זאת, פיפ"א לרוב לא מעודדות הצעות משותפות, זאת לאחר שהטורניר של 2002 שנערך ביפן ובדרום קוריאה התגלה כשדה מוקשים פוליטי וסיוט לוגיסטי. ארה"ב וסין גם הביעו עניין באירוח מונדיאל עתידי, דבר שעלול להפחית יותר את הסיכויים של ארגנטינה ואורוגוואי.

ברזיל נבחרה לארח את מונדיאל 2014 כחלק ממדיניות הרוטציה היבשתית של פיפ"א, שנזנחה מאז.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות