אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
13 נעצרו בחשד לניהול רשת למכירת תארים פיקטיביים צילום: שאטרסטוק

13 נעצרו בחשד לניהול רשת למכירת תארים פיקטיביים

לפי החשד, שני מנהלי חברות בתחום השיווק של תוכניות לימודים ניהלו יחד עם אחרים רשת של הנפקת תארים אקדמיים פיקטיביים לישראלים ממוסדות בחו״ל

13.01.2016, 11:58 | עמרי מילמן

שני מנהלי חברות בתחום השיווק של תכניות לימודים, ניהלו יחד עם אחרים רשת שיטתית ומאורגנת של הנפקת תארים אקדמאיים פיקטיביים לישראלים ממוסדות בחו״ל, בתמורה לתשלום. כך עולה מחקירה משותפת של המשטרה ושל רשות המסים.

החשודים יצרו מצג שווא של קיום תוכנית לימודים סדורה באמצעות מאפיינים שונים. בין היתר נחקר חשד  שבחלק מהמקרים זכו רוכשי תארים להטבות מסוגים שונים, הודות לתארים שרכשו. מדובר במוסדות שאינם מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. מהחקירה עולה כי חלק מהמוסדות שהעניקו תארים פיקטיביים כלל אינם מנהלים תכניות לימודים של ממש.

סטודנטים (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: עמית שעל סטודנטים (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: עמית שעל סטודנטים (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: עמית שעל

הבוקר ביצעו שוטרים וחוקרי יחידת יהלום ברשות המיסים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, עצרו 13 מעורבים ועיכבו נוספים לחקירה. כמו כן נתפסו נכסים, רכוש וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף ושימוש במסמך מזויף, קשירת קשר להונות, עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה ובהתאם להתפתחות החקירה יובא מי מהם לדיון בהארכת מעצרו בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות