אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'נרל אלקטריק תקצץ 6,500 משרות באירופה צילום: סטיב צ'רנין

ג'נרל אלקטריק תקצץ 6,500 משרות באירופה

החברה השלימה בחודש נובמבר את רכישת חטיבת האנרגיה של אלסטום ב-9.2 מיליארד דולר במטרה לחזק את אחיזתה בעסקי טורבינת הגז; במקביל לפיטורים היא התחייבה לייצר 1,000 משרות חדשות בצרפת בתום תהליך הארגון מחדש

13.01.2016, 13:25 | שירות כלכליסט

ג'נרל אלקטריק מתכוונת לקצץ 6,500 משרות באירופה, זאת בעקבות הטמעת חטיבות האנרגיה של אלסטום (Alstom) בפעילות השוטפת שלה. על פי הודעה שפרסם דובר החברה, הקיצוצים יכללו 765 משרות בצרפת ו-1,700 בגרמניה.

קראו עוד בכלכליסט

ג'נרל אלקטריק השלימה בנובמבר את הרכישה, שעלתה 9.2 מיליארד דולר. המהלך נועד לחזק את האחיזה של החברה האמריקאית בעסקי השירות והתחזוקה של טורבינות גז, שנחשבים לעסק רווחי, תוך הוספת מיזמים משותפים בתחום האנרגיה המתחדשת. עם זאת, ההכרזה על הפיטורים מגיעה על אף שכדי לזכות באישור הממשלה הצרפתית לעסקה, הבטיחה ג'נרל אלקטריק ליצור אלף משרות חדשות בצרפת . לפיכך, הדובר הבטיח כי על כל משרה שתקוצץ הם ייצרו משרה חדשה בתום התקופה. "אם נקצץ את המשרות האלה, ניאלץ ליצור חדשות בנוסף לאלף שכבר הבטחנו".

מפעל ג מפעל ג'נרל אלקטריק בארה"ב | צילום: בלומברג מפעל ג

מנכ"ל החברה ג'פרי אימלט פועל להשבת ג'נרל אלקטריק לשורשיה התעשייתיים, ומוכר לשם כך חטיבות בתחומי הפיננסיים והצרכנות. במקביל, הוא מחזק חטיבות המייצרות מוצרים כמו ציוד לשדות נפט. הרכישה של אלסטום הצרפתית מרחיבה את חטיבת הכוח והמים של החברה, שהיא חטיבת הייצור הגדולה ביותר שלה ויצרנית טורבינות הגז המובילה בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות