אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוף לתור? הביטוח הלאומי החל לאפשר שליחת מסמכים בדוא"ל צילום: שאטרסטוק

הסוף לתור? הביטוח הלאומי החל לאפשר שליחת מסמכים בדוא"ל

בביטוח הלאומי החליטו להצטרף למאה ה-21 והשיקו אפשרות של שליחת מסמכים לתביעות אבטלה, קצבה, דיווחי מעסיקים ועוד דרך אתר האינטרנט במקום שליחת פקס או הגעה לסניף

13.01.2016, 16:57 | מיקי פלד
הסוף לתורים לפקידי הביטוח הלאומי? החל מהיום מאפשר הביטוח הלאומי לשלוח מסמכים לסניפים השונים בדואר אלקטרוני. במקום התור בסניף, הפקס או המכתב בדואר ניתן יהיה לשלוח את המסמכים על ידי כניסה לאתר הביטוח הלאומי ומשם להעביר את המסמך ישירות לפקיד המטפל.

קראו עוד בכלכליסט

כך, לדוגמה, מי שתובע אבטלה לא צריך להגיע לסניף אלא יוכל לשלוח את המסמכים הרלבנטיים כמו ההפנייה מלשכת התעסוקה, מכתב הפיטורים והטופס תביעה עצמו בדואר אלקטרוני לסניף שקרוב למקום המגורים ושם יטפלו בתביעה. בשביל לשלוח את הטופס צריך להיכנס לאתר הביטוח הלאומי ובצד ימין יש רובליקה של שיגור מסמכים. אחרי מילוי פרטים אישיים ניתן לשלוח מסמכים שונים ישירות לפקיד המטפל בסניף, החל מתביעת קצבה כלשהי, דרך נושאים של דיווח על לימודים או מעמד אחר שמזכה בהנחה בדמי ביטוח לאומי ועד לדיווחי מעסיקים.

לדברי אנשי הביטוח הלאומי, הם ערכו השקה שקטה בשבועיים האחרונים במהלכם התקבלו אלפי טפסים דרך השירות החדש. בשבוע הבא אף אמור לעלות קמפיין בנושא.

סניף ביטוח לאומי בתל אביב. לא חייבים להגיע, צילום: טל שחר סניף ביטוח לאומי בתל אביב. לא חייבים להגיע | צילום: טל שחר סניף ביטוח לאומי בתל אביב. לא חייבים להגיע, צילום: טל שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות