אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירת בר רפאלי מתרחבת: רשות המסים דורשת מידע מ-UBS וקרדיט סוויס צילום : רפי דלויה

פרסום ראשון

חקירת בר רפאלי מתרחבת: רשות המסים דורשת מידע מ-UBS וקרדיט סוויס

חוקרי הרשות מצוידים בצווים לקבלת מסמכים הגיעו היום למשרדי UBS ישראל בהרצליה. במקביל, עובד בקרדיט סוויס מסר עדות במשרדי הרשות

13.01.2016, 19:45 | תומר גנון, רחלי בינדמן ועמרי מילמן

החקירה נגד הדוגמנית בר רפאלי ואמה ציפי רפאלי בחשד להעלמת מס מתרחבת. חוקרי רשות המסים הגיעו היום (ד') למשרדי UBS ישראל בהרצליה מצוידים בצווים, ובהם דרישה לקבל מידע הקשור לחקירה - כך נודע ל"כלכליסט". כמו כן ניתנה היום עדות ברשות המסים של אחד מעובדי קרדיט סוויס בישראל בנוגע לפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

את החקירה נגד רפאלי ואמה מנהל פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים, והיא הפכה גלויה לפני כחודש לאחר שהשתיים נעצרו. על פי החשד, מרכז חייה של בר רפאלי בשנים 2009-2012 היא בישראל. עם זאת, רפאלי ניסתה להתחמק לכאורה מתשלום מס על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים בחו"ל, כשנתנה מצגי שווא שונים לפקיד השומה לפיהם היא תושבת חוץ.

כך למשל, הוצג לרשות כי דירות בהן היא גרה בשכירות, למשל במגדלי yoo וכן במגדל W, נחתמו על ידי אחיה ואמה. זאת כאמור במטרה ליצור תמונה לפיה רפאלי כלל אינה מתגוררת בארץ. כך גם, רפאלי נמנעה מלחתום על חוזים על כלי רכב שקיבלה כתמורה על פרסומם, גם כן במטרה שלא ליצור תמונה לפיה מרכז חייה בארץ.

נציין כי זו אינה הפעם הראשונה שבה חוקרי הרשות דורשים מבנק ההשקעות השוויצרי שפועל בישראל להעביר מידע על לקוחות.כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", בכירי UBS ישראל, ובהם המנכ"ל קובי פייגנבוים, תושאלו וביקשו למסור מסמכים במסגרת החשד שעשרות ישראלים העלימו מס באמצעות חשבונות סודיים בבנק UBS שוויץ.

מרשות המסים נמסר: "אנו לא נוהגים להתייחס לשאלות על חקירות מתנהלות".

מקרדיט סוויס נמסר בתגובה: "אנו מפעילים מדיניות ברורה המבטיחה ניהול תקין בכל מדינה בה אנו פועלים".

מ-UBS ישראל טרם נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות