אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טירוף הלוטו בארה"ב: לפחות שלושה זכו ויחלקו ב-1.5 מיליארד דולר

טירוף הלוטו בארה"ב: לפחות שלושה זכו ויחלקו ב-1.5 מיליארד דולר

הבוקר פורסמו המספרים הזוכים בהגרלת ה"פאוורבול", ובקליפורניה, פלורידה וטנסי כבר איתרו כרטיסים שזכו. ייתכן שיש זוכים נוספים

14.01.2016, 10:04 | שירות כלכליסט
הגרלת הלוטו הגדולה מעולם מבחינת גובה הפרס הראשון נערכה הבוקר (ה') בארה"ב, וסוף כל סוף יש זוכים - בקליפורניה, פלורידה וטנסי. זהותם של בעלי שלושת הכרטיסים השווים ביותר בעולם עדיין אינה ידועה, וייתכן שיש זוכים נוספים ממדינות אחרות בארה"ב שיתגלו בהמשך היום.

הזוכים יוכלו לבחור לקבל את הפרס הראשון מיד – אבל אז יצטרכו לחלוק "רק" ב-930 מיליון דולר, או לקבל את הפרס במלואו – 1.5 מיליארד דולר שמהם ינוכה המס – בתשלומים שנתיים לאורך 29 שנה.

הזוכה הוא מקליפורניה , צילום: איי אף פי הזוכה הוא מקליפורניה | צילום: איי אף פי הזוכה הוא מקליפורניה , צילום: איי אף פי

המוני אמריקאים נהרו בימים האחרונים לרכוש כרטיסים במרדף אחר החלום. "כל הבניין שם שני דולר, אז אנחנו הולכים לחגוג בקריביים ולהתחלק בכסף", צוחק מארק פרו שעובד עבור חברה לניהול נדל"ן, לפני ההגרלה שנערכה לפנות בוקר, בשעה 05:59 שעון ישראל. "אני הולך לקנות בית גדול ונחמד על אי", אומר עמיתו המהנדס ג'ון. מה עם השאר? "אחלק לחברים, למשפחה ולצדקה", הוא אומר.

הסיכוי לזכות בפרס הראשון עמד על אחד ל-292 מיליון – סיכוי כל כך קטן עד שיש סיכוי גבוה פי 246 להיפגע ממכת ברק לפי "ניו יורק טיימס". זה לא הרתיע את המהמרים. "כולם בעבודה חולמים בקול רם והבוקר ממש אמרתי שאני תוהה בכמה משרדים מתקיימות אותן השיחות בדיוק", אמרה מרלן ריחו, בת 31.

כדי לזכות צריך היה בעל כרטיס לנחש את כל ששת הכדורים שנשלפו – חמישה כדורים לבנים מתוך קופסה עם 69 כדורים, ובנוסף כדור אחד אדום שנשלף מתיבה עם 26 כדורים. המספרים שעלו בגורל הם 8, 27, 34, 4, 19 ו-10.

מאז הפעם האחרונה שבה נמצא זוכה בפרס הראשון ב"פאוורבול", ב-4 בנובמבר, נמכרו כרטיסים בשווי של יותר מ-1.75 מיליארד דולר. לדברי מנכ"ל החברה שמארגנת את ההגרלה, גארי גריף, מדובר במכירה המוצלחת ביותר בתולדות ההגרלה – כשגם המוני אנשים שמעולם לא קנו כרטיס לוטו מצטרפים.

לא כל מדינות ארה"ב משתתפות רשמית במשחק, ולכן מוכרים במדינות שכן משתתפות בו ושגובלות במדינות שאינן משתתפות בו דיווחו על נהירה של אזרחים מעבר לגבול כדי לרכוש כרטיסים להצטרף לחגיגה. כיוון שבמשחק יכול להשתתף גם מי שאינו אזרח אמריקאי, גם מהמרים ממכסיקו ומקנדה רכשו כרטיסים.

עם זאת, גריף הדגיש טרם ההגרלה: "אנחנו רוצים שאנשים ישחקו באופן אחראי. זה לא משחק שצריך לבזבז עליו את כל החסכונות או את הפנסיה. חלק גדול מהמשחק הוא הכיף של להשקיע שני דולרים ואז לחלום".

בהנהלת ה"פאוורבול" העריכו שהמהמרים יכסו 85% מהצירופים האפשריים של המספרים בהגרלה הלילה, וטענו שישנו סיכוי של 85% שהלילה יימצא סוף סוף זוכה בפרס הראשון.

סכום השיא הקודם ב"פאוורבול", של 656 מיליון דולר ב-20 במרס 2012, התחלק בין שלושה זוכים מצפון קרוליינה, פורטו ריקו וטקסס.

הגרלת הלוטו הגדולה בעולם עד היום היא הגרלת "אל-גורדו" בספרד, שבה חולק בחג המולד של 2015 סכום של 2.2 מיליארד אירו (2.4 מיליארד דולר), אבל בהגרלה ההיא התאפשר לכל אדם לזכות בעד 400 אלף אירו בלבד וחולקו גם אלפי פרסים קטנים יותר. לכן ההגרלה הלילה צפויה להיות ההגרלה הגדולה בהיסטוריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות