אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשת פירוק נגד "הטירה בגעש" צילום: עמית שעל

בקשת פירוק נגד "הטירה בגעש"

עובדים שהגישו את הבקשה טוענים: חייבים לנו 120 אלף שקל. מקורב לבעלי הגן: "המועצה האזורית התנגדה להמשך מתן רישיון, כל מי ששילם מקדמה קיבל את כספו"

14.01.2016, 08:10 | ליטל דוברוביצקי, "ידיעות אחרונות"

האם גן האירועים היוקרתי "הטירה בגעש" ייסגר? לבית המשפט המחוזי מרכז הוגשה אתמול בקשת פירוק נגד חברת הטירה בגעש המפעילה את גן האירועים הוותיק. הבקשה הוגשה על ידי שני עובדים בחברה הטוענים כי החברה הפכה לחדלת פירעון וכי כל עובדיה פוטרו.

בבקשה לבית המשפט נטען עוד כי לחברה היו כ־180 עובדים והיא חייבת להם את משכורתם האחרונה לפחות. העובדים שהגישו את הבקשה טוענים באמצעות עו"ד אורן הראל כי החברה חייבת להם כ־120 אלף שקל. עוד נטען כי לחברה יש ככל הנראה חובות לנושים נוספים, לרבות ספקים ועובדים. "בחברה שהוקמה לפני 16 שנה הושקעו במשך השנים מיליוני שקלים. החברה עסקה בהפעלת אולם אירועים. לחברה היה רישיון עסק זמני עד ליום 31 בדצמבר .2015 החל ממועד זה היא לא הפעילה עוד אירועים במקום", טוענים העובדים.

הטירה, צילום: עמית שעל הטירה | צילום: עמית שעל הטירה, צילום: עמית שעל

לדבריהם, בתחילת ינואר הודיע בעל החברה כי רישיון העסק של החברה לא יחודש וכי הוא מפסיק את פעילותה. "למעשה החברה סגורה היום ואין לה כל פעילות אירועים", נטען בבקשת הפירוק.

שני העובדים מבקשים למנות את עו"ד אורן הראל כמפרק זמני לחברה. השופטת עירית וינברג־נוטוביץ הוציאה צו האוסר העברות בנכסי החברה והורתה לגן האירועים להגיב עד היום לבית המשפט.

מקורב לגן האירועים מסר אתמול בתגובה: "גן האירועים לא יכול לפעול בניגוד לדין וללא רישיון עסק. בשל החשש שלא יאריכו לנו את רישיון העסק לא נקבעו אירועים בגן מזה זמן. לגבי אירועים שנקבעו הודענו למזמינים כי האירוע לא יתקיים והחזרנו מקדמות ששולמו. הגן פעל 17 שנה, והמועצה האזורית חוף השרון התנגדה להמשך מתן רישיון לגן".

"הטירה בגעש" נחשב לגן אירועים יוקרתי שב־ מהלך שני העשורים האחרונים אירח אלפי אירועים. באתר הרשמי של המקום הוא מתואר כ"טירה היסטורית מופלאה, ציורית ומסתורית", שנבנתה בראשית המאה. "לא רחוק מחוף געש ניצבת טירה היסטורית, בית ליטוינסקי, אשר שימשה בית קיץ נאה בשנות ה ־20 של המאה הקודמת. כיום, לאחר שפינו החורבות את מקומן, הטירה מגשימה אירועים שונים ומגוונים באווירה נוסטלגית לצד מודרני," נכתב בדף הפייסבוק של הגן. "היה זה בית פרדסים נאה אך נטוש. בדור האחרון, בית ליטוינסקי הפך לגן אירועים, והרווח הגדול של חובבי האסתטיקה הוא בשימורו ובשיפוצו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות