אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי בנימינה־גבעת עדה עתרו נגד ההיתר של תשובה להקמת תחנת דלק צילום: ראובן שוורץ

תושבי בנימינה־גבעת עדה עתרו נגד ההיתר של תשובה להקמת תחנת דלק

לטענת התושבים, ההיתר ניתן לחברת דלק של יצחק תשובה כבר בשנות התשעים, ואילו כיום אין אפשרות לקבל היתר אפילו לשימושים חקלאיים באזור, המוגדר בתמ"א 35 כבעל ערכי טבע ונוף שיש לשמר

14.01.2016, 08:47 | דותן לוי
תושבי בנימינה־גבעת עדה וח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) הגישו עתירה נגד הקמת תחנת דלק על כביש בנימינה גבעת עדה, המוגדר כאזור בעל ערך סביבתי גבוה המיועד לשימור.

לטענת התושבים, ההיתר להקמת התחנה ניתן לחברת דלק של יצחק תשובה כבר בשנות התשעים, ואילו כיום אין אפשרות לקבל היתר אפילו לשימושים חקלאיים באזור, המוגדר בתמ"א 35 כבעל ערכי טבע ונוף שיש לשמר.

לטענת העותרים, ההיתר הראשוני לתחנת הדלק ניתן כחוק, אולם תנאי לחידוש ההיתר היה שהמועצה המקומית בנימינה גבעת עדה תפעל להקמת תשתיות מים וביוב במקום, ועל כן יש לבטל את חידוש ההיתר.

ח"כ יעל כהן פארן. הגישה את העתירה ביחד עם התושבים ח"כ יעל כהן פארן. הגישה את העתירה ביחד עם התושבים ח"כ יעל כהן פארן. הגישה את העתירה ביחד עם התושבים

לפני כחודש הרשות המקומית אישרה ליזם להקים תשתיות מים וביוב, במקום לקיים מכרז בנושא זה, ועל כך נכתב בעתירה: "החלטת המועצה התקבלה תוך חריגה מסמכות ותוך הפרת דיני המכרזים ובנימוק כי 'צריך להשלים ליזם תשתית מים וביוב כיוון שיש לו היתר בנייה'".

כמו כן התושבים טוענים כי הארכת תוקף ההיתר בפעם השנייה על ידי הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה היתה מנוגדת לתקנות: "חידוש ההיתר הסתמך בין היתר על מצג כוזב שהציג היזם לרשות הרישוי, כאילו בינו ובין המועצה המקומית כבר קיים באותו מועד הסדר שגובש ואף הגיע לאחרונה לפתרון".

עוד נטען כי בהליך חידוש ההיתר נפלו פגמים נוספים המחייבים את בטלותו: "החלטה התקבלה בלי שנשקלו כראוי ההצדקות לחידוש ההיתר ובלי שנבחנו שיקולים, כגון שינוי הנסיבות מאז ניתן ההיתר המקורי".

את העותרים ייצגו עורכי הדין חגי קלעי, אוהד רוזן וחיה ארז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות