אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפילתה של דורי: מינטקביץ התפטר ביחד עם כל דירקטוריון דורי בניה צילום: עמית שעל

נפילתה של דורי: מינטקביץ התפטר ביחד עם כל דירקטוריון דורי בניה

לאחר החלטתה של גזית גלוב למכור את אחזקותיה בקבוצת דורי הודיעו כל חברי מועצת המנהלים בחברה הנכדה דורי בניה - בהובלת היו"ר מינטקביץ' - על סיום תפקידם

14.01.2016, 10:15 | אורן פרוינד

קבלנית הנדל"ן למגורים דורי בניההולכת ושוקעת עמוק בבוץ. שבוע לאחר שמונה לתפקיד יו"ר הדירקטוריון במקומו של אבי ורטהיים התפטר היום (ה') אריה מינטקביץ מהדירקטוריון - ובעקבותיו התפטרו כל חברי הדירטקוריון של דורי בניה.

בין המתפטרים - הדירקטור אריה עובדיה והדירקטורים החיצוניים איריס ציבולסקי ויחזקאל (וילי) יצחקי. במקביל חברת דירוג האשראי הורידה את דירוג חברת האם (85%) דורי קבוצה מ-A3 ל-Baa3.  

אגרות החוב של קבוצת דורי, אג"ח ו' ו-אג"ח ז'יורדות בכ-25% והתשואה הנסחרת עומדת על 21.2% ו-10% בהתאמה. סך ההתחייביות של דורי באג"ח ו' עומדות על 204 מיליון שקל, כשהתשלום הקרוב על סך 28 מיליון שקל הוא ביוני השנה. סך ההתחייבויות באג"ח ז' עומד על 121 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

מינטקביץ כתב במכתב ההתפטרות שלו כי "לאור החלטתה של חברת גזית גלוב למכור את אחזקותיה בקבוצת דורי אני מודיע בזאת על התפטרותי מכהונתי בחברה". שאר הדירקטורים שחררו הודעה דומה: החלטתי להתפטר מדירקטוריון חברת א. דורי בניה בע"מ עקב התפטרות יו"ר נוסף לאחר התפטרות מנכ"ל החברה והיו"ר הקודם במהלך הימים האחרונים".

בדיווח לבורסה מצויין כי "החברה תפעל למינוי דירקטורים חדשים".

 

ההתפטרות והורדת הדירוג מגיעים בעקבות ההחלטה של כצמן אמש למכור את דורי קבוצה במסחר בתל אביב. בכך למעשה מחסלת גזית גלובאת ההשקעה שלה בדורי קבוצה ובחברה הבת (85%) שלה דורי בניה -לאחר שהזרימה לשתי החברות 750 מיליון שקל בשנתיים האחרונות ולא הצליחה להחזיר אותן לפסים של רווחיות. 

ההחלטה של כצמן הגיעה לאחר שהאחים רוני ואורי אדלסבורג טרפדו לגזית ישראל (חברה בת של גזית גלוב) את הצעת הרכש בדורי קבוצה על ידי כך שרכשו מבית ההשקעות פסגות את מניותיו (7.6%) והתנגדו להצעה.

דורי סגל וחיים כצמן בעלי השליטה בגזית גלוב , צילום: עמית שעל, אוראל כהן דורי סגל וחיים כצמן בעלי השליטה בגזית גלוב | צילום: עמית שעל, אוראל כהן דורי סגל וחיים כצמן בעלי השליטה בגזית גלוב , צילום: עמית שעל, אוראל כהן

בגזית גלוב החליטו לשכור את שירותיו של לידר שוקי הון בכדי למכור את מניותיה של דורי קבוצה בעסקאות בבורסה או מחוצה לה. דורי קבוצה רשומה בספרי גזית גלוב בשווי של 229.5 מיליון שקל אולם שווי המניות שלה בבורסה מסתכמות היום בכ-107 מיליון בלבד ומכירה שכזו תחת תנאי לחץ צפויה להיעשות בשווי נמוך בהרבה כך שגזית גלוב צפויה לרשום על המהלך הזה הפסד לא קטן.

כצמן הבין כי האחזקה שלו בדורי קבוצה וקבלנית הבנייה הכושלת דורי בניה לא שווה הרבה כסף ולכן החליט למכור אותה במסחר גם במחיר של אובדן ערך. מעבר לאחזקה בדורי בניה, דורי קבוצה מחזיקה בחברת דוראד (11%) וביזמית הפרויקטים למגורים בפולין רונסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות