אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה אנדר ארמור תשלם מיליונים לאוניברסיטת ייל? צילום: בלומברג

למה אנדר ארמור תשלם מיליונים לאוניברסיטת ייל?

מחלקת הספורט של האוניברסיטה היוקרתית תקבל מיליונים בעשור הקרוב מחברת הלבשת הספורט מבולטימור. האם אנדר ארמור עושים זאת בשביל החשיפה או המעמד?

14.01.2016, 11:38 | אוריאל דסקל

אנדר ארמור הכריזה השבוע על עסקה חדשה עם מחלקת הספורט של אוניברסיטת ייל. התנאים לא פורסמו באופן רשמי אך אדם המקורב לנושא אמר כי חברת ההלבשה תשלם 16.5 מיליון דולר כדי להלביש את הבולדוגס בעשר השנים הבאות.

קראו עוד בכלכליסט

זה יותר ממה שמשלמת נייקי לשנה כדי להלביש את רוטגרס או אוניברסיטת אילינוי, ומגמד את 460 אלף דולר שנייקי משלמת לאיווה סטייט – בכל האוניברסיטאות האלה יש קבוצות כדורסל ופוטבול המשחקות בליגות הגדולות ומופיעות באופן תדיר בטלוויזיה הלאומית, כך שהלוגו של הספונסריות זוכה לבולטות ברחבי ארה"ב.

אולם ייל לא יכולה להציע חשיפה מסוג זה. חוזי השידור של האוניברסיטה היוקרתית מוגבלים לעומת של הקבוצות מהליגות הבכירות של ה-NCAA. לא משנה כמה שחקנים מוכשרים הם יגייסו, הם לא יעפילו לפלייאוף של פוטבול המכללות.

אם כך, מה מרוויחה אנדר ארמור מהעסקה? לדבריו של ריאן קיוהל, סגן נשיא בחברה לענייני שיווק ספורט, התשובה היא המותג של ייל, כולל רשת הבוגרים המשפיעה, דריסת הרגל העולמית שלה והסטודנטים הנחשבים.

"מספר הצעירים ברחבי העולם ששואפים להתקבל ללימודים באוניברסיטת ייל הוא מדהים. העמדה השאפתנית הזו היא שהפכה את העסקה למשתלמת", הוסיף קיוהל.

לפי אחד המקורבים, שביקש להישאר בעילום שם, מתוך 16.5 מיליון דולר שתשלם החברה, 2.5 מיליון דולר ישמשו לשיווק וחשיפת המותג עבור ייל. בכך תוכל אנדר ארמור להשתמש בבולדוגס בדרכים מגוונות, למשל בקמפייני הפרסום שלה.

קיוהל ופטריק או'ניל, מנהל השיווק של מחלקת האתלטיקה של ייל, סירבו להגיב על תנאי החוזה.

אוניברסיטת ייל, צילום: בלומברג אוניברסיטת ייל | צילום: בלומברג אוניברסיטת ייל, צילום: בלומברג

זוהי העסקה הראשונה המקיפה הנעלה, ביגוד וציוד עבור הבולדוגס, שמשתתפים ב-35 ענפי ספורט. חברות בליגה Division I של ה-NCAA מחייבת שהאוניברסיטאות ישתתפו במספר מינימאלי של 16 ענפי ספורט. המגוון של ייל מאפשר לאנדר ארמור גם להתנסות עם מוצרים חדשים.

"בין אם מדובר בנעליים לאתלטיקה קלה או בציוד לכדורעף, ההסכם הזה יאפשר להם לערוך מחקר ופיתוח כדי להשקיע, לבחון ולחקור את קטגוריות המוצרים שאינם לוקחים בהם חלק בשלב זה", הגיב כריס בווילקווה, יועץ ספורט ותקשורת מניו יורק.

גולף - הדבר הבא

אנדר ארמור קרוב לוודאי שתתעניין במיוחד בשחקני הגולף של ייל, שככל הנראה ימשיכו לשחק זמן רב לאחר סיום לימודיהם. מסלול הגולף של ייל הוכתר לאחרונה על ידי מגזין גולף וויק כטוב ביותר מקרב האוניברסיטאות במדינה. אנדר ארמור היא הספונסרית של אלוף המאסטרס ג'ונתן ספית' ומרחיבה את עסקי הגולף שלה.

החוזה מונה ספקים מאושרים אליהם יכולים בייל לפנות לקבל פריטים שהיא אינה מייצרת.

החוזה היקר משקף גם את מרוץ החימוש בין נייקי, אדידס ואנדר ארמור, שלוש מבין הספונסריות הגדולות ביותר של ספורט המכללות. ב-2014 אנדר ארמור הבטיחה את הזכויות לאוניברסיטת נוטרה דאם, שבאותו תקופה נטען כי זהו החוזה היקר ביותר בהיסטוריה של ספורט המכללות. בשנה שעברה הסכימה נייקי לשלם 169 מיליון דולר לאוניברסיטת מישיגן לאורך תקופה של 11 שנים, והדיחו בכך את אדידס. כמו כן, נייקי האריכו את החוזה עם אוניברסיטת טקסס ל-15 שנים בגובה 250 מיליון דולר.

ייל זכתה ב-34 אליפויות בתחרויות ה-NCAA מאז הוקמה ליגת הקיסוס ב-1957, כולל תואר בטורניר הוקי הגברים ב-2013. קיוהל אומר כי הברית הזו של אנדר ארמור עם הבולדוגס תעזור באופן אידיאלי לבולדוגס לזכות בעוד תארים. "זה לא משהו שאנחנו סתם חושבים שיהיה כיף שיהיה לנו", אמר. "אנחנו רוצים לעזור להם לזכות באליפויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות