אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארבע שנות מאסר ליועץ מס שהתחזה לרו"ח והפיץ חשבוניות פיקטיביות צילום: אימג'בנק/thinkstock

ארבע שנות מאסר ליועץ מס שהתחזה לרו"ח והפיץ חשבוניות פיקטיביות

דוד קרדשי הורשע לאחרונה במסגרת הסדר טיעון בהפצת חשבוניות בהיקף של כ-81 מיליון שקל; ביה"ש גזר עליו גם 18 חודש מאסר על תנאי וקנס בסך 300 אלף שקל

14.01.2016, 13:24 | עמרי מילמן
בית משפט השלום בתל אביב גזר היום 4 שנות מאסר בפועל, 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי של 300 אלף שקל על דוד קרדיש, יועץ מס, שהורשע לאחרונה במסגרת הסדר טיעון בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, התחזות לעו"ד ורואה חשבון מבלי שהיה לו רישיון ועבירות נוספות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום, קרדיש, יועץ המס במקצועו, הציג עצמו בפני לקוחותיו ורשויות המדינה כעו"ד או לחילופין, כרואה חשבון ושותף במשרדו של רואה החשבון טל דיל, זאת ללא ידיעתו והסכמתו. עוד עולה מכתב האישום כי בין השנים 2011-2013 הפיץ קרדיש לפחות 1,170 חשבוניות פקטיביות ל-57 חברות ועוסקים שונים, שמסתכמים בכ-81 מיליון שקל. דרך כך "חסך" לעצמו תשלום מע"מ בהיקף של כ-11 מיליון שקל.

קרדיש השתמש בתוכנת מחשב לערוך את החשבוניות הפקטיביות, וגזר מהן עמלה בהתאם לגובה החשבונית. גם לאחר שנחקר בפעם הראשונה, והמחשב בו ביצע את העבירות הוחרם, המשיך קרדיש להפיץ חשבוניות פיקטיביות בעזרת מחשב נוסף בו התקין תכנה ייעודית לצורך זה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

החקירה התנהלה על ידי צוות חקירה משותף לחקירות מכס ומע"מ תל- אביב, ביטוח לאומי ומשטרת ישראל (להב 433 יאל"כ). ואילו התיק נוהל ע"י עו"ד שירן באדי ועו"ד אפרת מויאל קיטייניק מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס וע"י תובע של משטרת ישראל (חטיבת התביעות להב 433).

מעורך דינו של קרדיש, יוסי חמצני מטעם הסנגוריה הציבורית נמסר כי למרות פרסומים וטענות קודמות שהעלתה המדינה, הסתבר שהפרשה לא גדולה כצעקתה.

בית המשפט קיבל את טענתנו ובין השאר, התחשב בגילו המבוגר של מר קרדיש, במצבו הרפואי ובהיותו נכה צה"ל. מר קרדיש לקח אחריות על מעשיו והביע חרטה כנה ואמיתית על מעשיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות