אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניות רנו צונחות ב-22% בעקבות חשד להונאה במבדקי פליטות מזהמים צילום: רויטרס

מניות רנו צונחות ב-22% בעקבות חשד להונאה במבדקי פליטות מזהמים

בעיתונות הצרפתית דווח כי הרשויות חוקרות חשדות שהחברה זייפה תוצאות מבדקי פליטה של מכוניות מתוצרתה; רנו העולמית: "חוקרים מטעם הממשל בצרפת הגיעו לבחון אותנו ולא מצאו עדויות למתקני הזיוף שנמצאו בפולקסווגן"

14.01.2016, 15:06 | תומר הדר

מניותיה של חברת הרכב הצרפתית רנו נופלות בשיעור חד של 22%, לאחר שעיתונים בצרפת דיווחו כי במסגרת חקירה נגד החברה בשל חשדות להונאות פליטה, הוחרמו מחשבים ממשרדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

חוקרים מחלקת ההונאה של משרד הכלכלה הצרפתי הגיעו בתחילת החודש לכמה אתרים של רנו שייתכן שמעורבים בהונאה בתוצאות מבדקי פליטה של רכבים שמייצרת החברה. דבר החקירה הופיע בעלון לעובדים של איגוד CGT של עובדי החברה במפעל בלארדיי, צרפת.

הפרסום בעלון העלה סברות כי מדובר בתקני הפליטה של החברה, זאת לאחר שערוריית פולקסווגן שנמצאה אשמה בסילוף תוצאות פליטה במכוון.

לפני שעה קלה הגיבה רנו העולמית לראשונה לפרשה. על פי הודעתה חוקרים מטעם הממשל הצרפתי הגיעו למשרדיה על מנת לבחון את הטכנולוגיות בהן משתמשת החברה לבדיקת רמות הפליטה של רכביה. על פי הצהרתה של רנו החוקרים לא מצאו עד כה עדויות למתקני DEFEAT DEVICE" - אותם מתקנים שהתקינה פולקסווגן  בשעתו במכוניותיה על מנת לרמות את מתקני בדיקות הזיהום.

  , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי   , צילום: איי אף פי

יצוין שהפשיטה על משרדי רנו, שאוזכרה בעלון העובדים של החברה בוצעה בשתי חטיבות עיקריות: חטיבת הסטנדרטיזציה וחטיבת אישורי המנועים. כלומר, מדובר בחטיבות האחראיות על נושא זיהום האוויר.

רנו העולמית מיוצגת בישראל על ידי קבוצת קרסו. לדברי גורמים המקורבים לחברה, בקבוצת קרסו לא התקבל עד כה שום מידע אודות הפרשה. מיבואנית רנו נמסר: "הנושא נבחן מול היצרן ונפעל על פי הנחיותיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות