אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופקטרא במירוץ נגד הזמן: ביקשה דחייה בהעברתה לרשימת השימור צילום: עמית מגל

אופקטרא במירוץ נגד הזמן: ביקשה דחייה בהעברתה לרשימת השימור

חברת תכנון ובניית תחנות הדלק צריכה לייצר זינוק של 320% במניית החברה עד סוף החודש כדי להישאר במסחר ברשימה הראשית בבורסה

14.01.2016, 17:08 | גיל קליאן

סכנה ברורה ומיידית לחברת אופקטרא של משפחת סימון: העברה לרשימת השימור של הבורסה בסוף החודש.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה היום (ה') כי פנתה אל הנהלת הבורסה בבקשה כי תאפשר לה זמן נוסף לעמוד בתקנות המינימליות שישאירו את המניה ברשימה הראשית.

במקרה של אופקטרא, חברה משפחתית שעוסקת בתכנון והקמה של תחנות דלק, התנאי להישארותה ברשימה הראשית הוא אחזקות ציבור בשווי שלא יפחת מ-5 מיליון שקל. נכון להיום שווי אחזקות הציבור בחברה עומד על 1.2 מיליון שקל בלבד.

המסחר בבורסה, צילום: צביקה טישלר המסחר בבורסה | צילום: צביקה טישלר המסחר בבורסה, צילום: צביקה טישלר

בתנאים הנוכחיים, מניית החברה תצטרך לעלות ב-320% תוך ימים ספורים על מנת שהחברה לא תעבור לרשימת השימור. אם החברה תעבור לרשימת השימור, היא תצטרך להגיע לאחזקות ציבור בשווי של 7 מיליון שקל על מנת לצאת משם ולחזור למסחר ברשימה הראשית.

אם לא תצליח החברה לצאת מרשימת השימור תוך שנתיים - היא תימחק מהמסחר. מדובר בתוצאה עגומה במיוחד עבור אופקטרא, שנכנסה לבורסה באמצעות מיזוג עם השלד הבורסאי די מדיקל.

בנובמבר האחרון דיווחה החברה על שורה של צעדים שהיא מתכננת לעשות על מנת להגדיל את שווי אחזקות הציבור. כך דיווחה החברה כי "החברה התקשרה עם יועץ קשרי משקיעים ליאור גוטליב אשר מלווה את החברה בתחום של הצגת החברה מול משקיעים. החברה פרסמה מצגת למשקיעים באתר הבורסה לני"ע. החברה פעלה לקידום מספר אתרים לשלב שניתן , תוך זמן סביר, להתחיל לבנות בהם", וצעדים נוספים - שעד כה לא הביאו לתוצאות של ממש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות