אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שבע שנים: אריק שור מסיים את תפקידו כמנכ"ל תנובה צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

לאחר שבע שנים: אריק שור מסיים את תפקידו כמנכ"ל תנובה

שור פורש מהנהלת חברת המזון הגדולה בישראל כשנה לאחר רכישתה בידי תאגיד המזון הסיני ברייט פוד. מנכ"ל תשלובת החלב, אייל מליס, ימונה למחליף זמני

14.01.2016, 20:44 | גולן חזני

טלטלה בשוק המזון: אריק שור מסיים את תפקידו כמנכ"ל תנובה, כך נודע הערב (ה'). סיום התפקיד מתבצע כשנה לאחר רכישת החברה בידי ברייט פוד הסינית מאת קרן אייפקס ומבטח שמיר, לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל. מנכ"ל תשלובת החלב, אייל מליס, יחליף זמנית את שור בתפקיד מנכ"ל החברה, והוא אף עשוי להתמנות בהמשך למנכ"ל קבוע.

קראו עוד בכלכליסט

שור מונה לתפקיד בשנת 2009, ולפני כן היה מנכ"ל חוגלה קימברלי, כשמליס משמש כסגנו. שור החליף בתפקיד את ליעד כהן, והתמודד על התפקיד מול עופר בלוך, כיום מנכ"ל חברת חשמל. מליס הצטרף לתנובה לפני שמונה שנים, ולפני ארבע שנים מונה במקביל למשנה למנכ"ל החברה.

ההתפטרות מגיעה יממה בלבד אחרי ששור קיבל את פרס התעשייה. פרישתו הדהימה את בכירי החברה, ומתבצעת לאחר פגישה טעונה בינו ובין אנשי ברייטפוד שהגיעו לארץ. גם בין שור ומליס שררו לאחרונה יחסים מתוחים. לאחרונה השיקה תנובה מפעל תעשייה חדש בהשקעה של 350 מיליון שקל, אך מליס בלט בהיעדרו בהשקת פרויקט הדגל של החברה. במקביל, בחודשים האחרונים נפוצו שמועות בשוק המזון ובתוך תנובה כי מליס בדרכו לעזוב את החברה על רקע משבר ביחסים עם שור.

 

רק אתמול העניק נשיא התעשיינים שרגא ברוש (מימין) את פרס התעשייה לאריק שור רק אתמול העניק נשיא התעשיינים שרגא ברוש (מימין) את פרס התעשייה לאריק שור רק אתמול העניק נשיא התעשיינים שרגא ברוש (מימין) את פרס התעשייה לאריק שור

שור מסר הערב כי "לאחר שבע שנים פוריות ומלאות בעשייה, החלטתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל קבוצת תנובה. הודעתי על החלטתי יום לאחר שקיבלתי את פרס התעשיין הישראלי, שמהווה תעודת כבוד לא רק לי אלא לכלל עובדי ומנהלי תנובה, ולאחר מעבר מוצלח של השליטה לקבוצת ברייט פוד". מליס מסר כי "אני מודה לדירקטוריון תנובה על האמון שנתן בי, ומודע היטב לכובד האחריות שמוטל על כתפיי מול כלל בעלי העניין של החברה. כמו כן, אני מודה לשור על שנים של עבודה משותפת, ועל תרומתו הרבה לקידום החברה".

בחודש נובמבר שעבר חילקה תנובה דיבידנד ראשון בעידן ברייטפוד הסינית. מדובר בחלוקה בהיקף של 200 מיליון שקל מקופתה של החברה לבעלי המניות. ברייט פוד קיבלה 76.3% מהסכום, בהתאם לאחזקותיה בחברה, וביתר הסכום התחלקו ארגוני הקיבוצים שמחזיקים ב־23.7% ממניות תנובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות