אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טאואר איבדה 10% לאחר דו"ח שטען כי ניפחה את העסקה עם חברת פנסוניק צילום: עמית שעל

טאואר איבדה 10% לאחר דו"ח שטען כי ניפחה את העסקה עם חברת פנסוניק

הדו"ח פורסם על ידי קרן גידור, שבחודשים האחרונים פרסמה שתי סקירות שליליות - גם על IRSA של אדוארדו אלשטיין ועל אבן קיסר

14.01.2016, 23:45 | רעות שפיגלמן
מניית טאואר,יצרנית השבבים, צללה היום (ה') בנאסד"ק ב-9.9% בעקבות דו"ח שלילי מצד קרן הגידור Spurce Point - אותה קרן המתמחה בפוזיציות שורט על מניות ושהספיקה בחודשים האחרונים לפרסם כשתי סקירות שליליות -  גם על יצרנית משטחי הקוורץ' אבן קיסר ועל IRSA העומדת בראש פירמידת החברות של אדוארדו אלשטיין. קרן הגידור,של בן אקסלר העומד בראשה, טוענת כי טאואר ניפחה את העסקה עם חברת פנסוניק ושהיא מציגיה בדו"חות הכספיים שלה נתונים שגויים כדי לנפח את רמת הרווחיות שלה.

קרן הגידור נוהגת לפרסם סקירות על חברות בהן היא חשופה בפוזיציות שורט - מה שמביא עבורה להפקת רווחים עם פרסום הסקירה השלילית ותגובת המשקיעים בבורסה לאחר פרסום הדו"ח, שמוכרים את המניה ומחירה יורד.

בדו"ח נטען כי טאואר ניפחה את שווי העסקה עם חברת פנסוניק - מ-100 מיליון דולר ל-300 מיליון דולר - מה שדחף כלפי מעלה את מחיר המניה בנאסד"ק, ושסייע לטאואר לאחר מכן לטענת הקרן להמיר את אג"ח אחת הסדרות שלה למניות וכך לצמצם את החוב של החברה.

עוד נטען שיצרנית השבבים ביצעה מניפולציות בדו"חות שמוצגים שלא לפי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב, כדי להציג שיעורי רווחיות גבוהים כי יותר.

טאואר התייחסה הערב לדו"ח של קרן הגידור ומסרה כי "הדו"חות הכספיים ומדים בכל דרישות הדיווח. הדו"חות מבוקרים על ידי חברת דלויט, אחת מארבע חברות ראיית החשבון הגדולות בעולם. הדו"ח המצוטט נכתב על ידי חברת מחקר המתמקדת בשורט. החברה מעולם לא יצרה איתנו קשר ואין לה כל ניסיון או התמחות בתעשיית השבבים או בהתמחות שלנו כיצרנית שבבי אנלוג".

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
1 צודק, אך אין בעיה לקרן
עצם העובדה שהם מצהירים שהתמחותם בשורט, מגינה עליהם מכל תביעה. בסה"כ ממחזרים טענות ישנות + הכפשות אישיות נגד המותג של החברה ראסל = יצירת לחץ בתקופה רגישה = הזדמנות לסיבוב שורט נאה.. צריך לזכור כי תמיד יהיו משקעים שיעדיפו לשבת על הגדר בסיטואציות כאלו (לא משנה עד כמה הטענות לא רלוונטיות למצבה הנוכחי של החברה) - ועל כך בונה הקרן = לחץ מכירות בטווח המידי של חלק מההחזקות. העיתוי של הפרסום, לפני הדוחות נבחר בקפידה. לכן סיכוי טוב שיעשו סיבוב שורט לא רע בכלל.. מי שמחזיק עד הדוחות 2015 ומעלה יכול להיות רגוע (לדעתי).
הזדמנות טובה לסיבוב שורט  |  15.01.16