אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Haier הסינית רוכשת את חטיבת מוצרי החשמל של GE ב-5.4 מיליארד דולר צילום: סטיב צ'רנין

Haier הסינית רוכשת את חטיבת מוצרי החשמל של GE ב-5.4 מיליארד דולר

בחודש שעבר עצר משרד המשפטים האמריקאי את מכירת החטיבה של ג'נרל אלקטריק לחברת אלקטרולוקס השבדית תמורת 3.3 מיליארד דולר

15.01.2016, 10:46 | שירות כלכליסט
ג'נרל אלקטריק (GE) מוכרת את מכירת חטיבת מוצרי החשמל לחברת האייר (Haier) הסינית ב-5.4 מיליארד דולר, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל המתבסס על מספר מקורבים לנושא. העסקה מגיעה לאחר שניסיונה הקודם של GE למכור את החטיבה עבור סכום נמוך יותר נבלמה על ידי רשות ההגבלים העסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

האייר, המייצרת מוצרי חשמל, גברה על הצעות מצד חברות זרות אחרות עבור החטיבה. ב-GE העמידו בחזרה את החטיבה למכירה לאחר שנאלצו לנטוש בחודש שעבר את התכניות למכור אותה עבור 3.3 מיליארד דולר לחברת אלקטרולוקס השבדית, זאת לאחר שבמשרד המשפטים האמריקאי איימו לנקוט בהליכים משפטיים נגד העסקה, בטענה שהיא תפגע בתחרות.

אחד ממפעלי ג אחד ממפעלי ג'נרל אלקטריק בארה"ב | צילום: בלומברג אחד ממפעלי ג

האיחוד בין GE לאלקטרולוקס היה יוצר את אחת מיצרניות מוצרי החשמל הגדולה בעולם. לעומת זאת, האייר היא שחקנית קטנה בהרבה בשוק האמריקאי, וידועה בעיקר בשל מוצרי נישה כמו מיני מקררים, כך שהרכישה שלה את החטיבה של GE לא אמורה לגרור התנגדות דומה מצד הממונה על ההגבלים העסקיים האמריקאי.

המכירה מצד GE הגיעה בעקבות החלטתו של המנכ"ל ג'פרי אימלט לחזור לשורשים ולהתמקד במוצרים כמו טורבינות כוח, מנועי מטוסים וציוד לייצור נפט וגז. מוקדם יותר השבוע החברה הכריזה גם על העברת המטה שלה בקונטיקט לבוסטון. המכירות של חטיבת מוצרי החשמל והתאורה של GE עמדו ב-2014 על 8.4 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות