אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמיר בירם מציע לרכוש אחזקות אלון ברבוע כחול נדל"ן - לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל צילום: עמית שעל

עמיר בירם מציע לרכוש אחזקות אלון ברבוע כחול נדל"ן - לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל

ההצעה של יזם הנדל"ן גבוהה מזו שהגישו ביג ומגה אור ואשר משקפת שווי של 1.65 מיליארד שקל. בירם ביקש מאלון רבוע כחול לנהל איתו מו"מ בלעדי עד ל-24 בינואר

15.01.2016, 17:48 | רעות שפיגלמן

במקביל לניסיון של אלון רבוע כחוללדחות בשבוע תשלום של 50 מיליון שקל לספקיה, במטרה להרוויח זמן ולמכור את רשת מגה, קיבלה היום הקבוצה הצעת רכש נוספת לרכישת מלוא אחזקותיה (54%) בחברה האחות של רשת השיווק - רבוע כחול נדל"ן.

את הצעת הרכש, בשווי של 1.7 מיליארד שקל הגיש יזם הנדל"ן עמיר בירם. היא גבוהה מההצעה שהגישו אתמול ביג ומגה אור, שמשקפת שווי של 1.65 מיליארד שקל..

עמיר בירם, צילום: נמרוד גליקמן עמיר בירם | צילום: נמרוד גליקמן עמיר בירם, צילום: נמרוד גליקמן

בירם זכה במכרז לקרקע בכיכר אתרים בתל אביב, ונמנה על קבוצה שרכשה קניונים ברעננה וביהוד ממליסרון. אחיו, רוני בירם, הוא מייסד בית ההשקעות אקסלנס

בירם ביקש מאלון רבוע כחול לנהל איתו מו"מ בלעדי עד ל-24 בינואר, במקביל להשלמת בדיקת הנאותות; אם זו תושלם ללא בעיות, בירם מוכן לרכוש את רבוע נדל"ן ללא תנאים. בירם ביקש מקבוצת אלון להשיב לו עד יום ראשון הקרוב בשעה 8 בבוקר; ביג ומגה-אור ביקשו לקבל תשובה עד ליום ב' הקרוב. דירקטוריון רבוע כחול ידון בנושא בסוף השבוע.

שתי ההצעות לרבוע נדל"ן משקפות פרמיה של לפחות 30% ביחס לשווי השוק שלה, שעומד על 1.3 מיליארד שקל. בספרים החשבונאיים מופיעה התחייבות לתשלום מסים למדינה - תחת ההנחה של מכירת נכסים; ואולם מגישי ההצעות אינם מתכוונים לממש את הנכסים ולהפסיק את פעילות החברה - ולכן רואים לנגד עינם שווי כלכלי גבוה יותר.

יו"ר אלון רבוע כחול, אביגדור קפלן, וההנהלה ניסו במהלך אסיפת הדירקטוריום שהתקיימה אתמול בערב להרוויח זמן ולבקש מהספקים הארכה של שבוע בתשלום החוב כלפיהם - זאת כדי להמשיך לנהל מו"מ על מכירת רשת מגה מול ינות ביתן וטיב טעם. קבלת ההצעה של חברת ביג ומגה אור ביום חמישי בבוקר, לפני האסיפה, העמידה את אלון רבוע כחול במצב לא נוח, שכן ההצעה מאפשרת לקבוצת אלון לפתור את בעיית חובה הפיננסי באמצעות קבלת ההצעה והזרמת התמורה לטובת הנושים של רשת מגה.

ההצעה של בירם היום מאפשרת לדירקטוריון הקבוצה לבחון את הערך של כל אחת מההצעות ולדחות את החלטת התשלום לספקים במקביל לניהול המו"מ על מכירת רשת מגה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות