אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט וקרן נוי ויתרו על ההשקעות בתחנות הכוח הפרטיות של רפק באיזור הצפון

אנלייט וקרן נוי ויתרו על ההשקעות בתחנות הכוח הפרטיות של רפק באיזור הצפון

זאת לאחר שהמו"מ בין הצדדים לא הבשיל בעיקר בשל בעיות רגולטוריות; רפק לא מוותרת על הקמת התחנות, ומתכוונת לעשות זאת בהליך של החלפת בעלויות

16.01.2016, 11:32 | ליאור גוטמן

חברת אנלייט וקרן נוי ויתרו על השקעותיהן בתחנות הכוח הפרטיות של רפק בצפון. מדובר בתחנות כוח שהיו אמורות לקום יחד עם קרן דנהאם ששותפה במיזם, ולהפיק יחדיו כ-170 מגה ואט עבור מפעלי תעשיה הן באזור אלון תבור והן באזור נילית. המימון היה אמור להגיע מבנק הפועלים כאשר קרן נוי ואנלייט היו אמורות להיכנס כשותפות בכירות או כבעלות השליטה בתחנות הכוח.

מבדיקת "כלכליסט" עולה שהמגעים בין הצדדים לא הבשילו בעיקר בשל שתי בעיות רגולטוריות. הראשונה היא אי הכרה של רשות החשמל בעלויות הקמת תחנת הכוח. המכשלה השניה היא הרגולציה החדשה שנכנסה למשק בשנה החולפת שקובעת שבעלי תחנות כוח פרטיות ישלמו לחברת החשמל עבור השימוש ברשת ההולכה הארצית. מקרן נוי ואנלייט סירבו להתייחס לידיעה.

רפק מצידה אינה מוותרת על הקמת תחנות הכוח, והתוכנית החדשה היא לבצע החלפת בעלויות בין שתי תחנות הכוח שתוכננו לקום בצפון לבין תחנת כוח שלישית ("צומת אנרגיה") שעתידה לקום בדרום באזור קריית גת ולספק כ-360 מגה ואט. על פי ההערכות ודיווחי החברות, רפק תנסה להעביר את הזכויות שיש לה בתחנת הכוח הדרומית בעבור אלו שיש לה בשתי תחנות הכוח הצפוניות.

פרוקט של אנלייט, צילום: אלי דסה פרוקט של אנלייט | צילום: אלי דסה פרוקט של אנלייט, צילום: אלי דסה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות