אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי אג"ח דורי מכנסים אסיפת חירום: "הלכנו לישון עם כצמן וסגל וקמנו עם לוזון"

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי אג"ח דורי מכנסים אסיפת חירום: "הלכנו לישון עם כצמן וסגל וקמנו עם לוזון"

הבעלים החדש יידרש להבהיר אם יזרים כסף לפירעון חובות דורי קבוצה. קופות הגמל של פסגות אמנם רשמו רווח של מיליון שקל על מכירת המניות למשפחת אדלסבורג, אבל קרנות הנאמנות הפסידו 7.8 מיליון שקל בשל צניחת האג"ח

17.01.2016, 07:34 | אורן פרוינד

מחזיקי האג"ח של דורי קבוצה, ובהם פסגות, אנליסט, מור, מגדל, מיטב דש, הלמן־אלדובי והראל, יכנסו השבוע אסיפת חירום כדי לדון בהשלכות של העברת השליטה בחברת הנדל"ן מגזית גלוב לעמוס לוזון. בשעות הערב של יום חמישי האחרון רכש לוזון את השליטה (78%) בדורי קבוצה תמורת סכום זעום של 8 מיליון שקל, והוא זה שיצטרך לעמוד מאחורי חובות של 270 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. אלה חוששים כי לוזון לא יוכל לתמוך בחברה כפי שעשתה גזית גלוב, שהזרימה לדורי קבוצה ולחברה־הבת דורי בניה 750 מיליון שקל בשנתיים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

 המחזיקים יגיעו לאסיפה עם בטן מלאה, לאחר שספגו ביום העברת השליטה ירידות שערים של עד 24% באג"ח, שנסחרות כעת בתשואות לפדיון מדאיגות של עד 19%. חלקם אף דברו על טרפוד העסקה, אולם נראה כרגע שהם מעוניינים לפגוש את "הכלה" ולהבין לאן הרוח נושבת.

בעל השליטה החדש של דורי עמוס לוזון, צילום: אורן אהרוני בעל השליטה החדש של דורי עמוס לוזון | צילום: אורן אהרוני בעל השליטה החדש של דורי עמוס לוזון, צילום: אורן אהרוני

"הלכנו לישון עם כצמן וסגל וקמנו עם עמוס לוזון", אמר אחד המחזיקים הגדולים ל"כלכליסט". "אין לנו דבר נגד לוזון, אבל אנחנו רוצים לדעת מה התוכנית העסקית שלו, מה הכוונות שלו, והאם יהיה מוכן להזרים כסף לחברה".

דורי קבוצה ניצבת בפני פירעונות של 69 מיליון שקל ב־2016 ופירעונות של 66 מיליון שקל ב־2017, בעוד בקופתה (ברמת הסולו) מזומנים בהיקף של 4 מיליון שקל בלבד והשקעות לזמן קצר בשווי 73 מיליון שקל נוספים. התשלום הקרוב אמור להתבצע ביוני, בהיקף של 28 מיליון שקל לסדרה ו', ובספטמבר החברה תידרש לתשלום נוסף של 13 מיליון שקל לסדרה ז'.

המעורבות של פסגות בסאגת דורי הסבה לבית ההשקעות הפסד של 6.8 מיליון שקל. פסגות החזיק ב־7.6% ממניות דורי קבוצה בשווי של 11 מיליון שקל, בנוסף לאג"ח סדרה ו' בשווי 21.6 מיליון שקל ואג"ח סדרה ז' בשווי 13.6 מיליון שקל. מכירת המניות למשפחת אדלסבורג יום לפני הצעת הצעת הרכש שביקשה לבצע גזית גלוב, אמנם הניבה לו רווח של מיליון שקל, אולם ערך האג"חים צנח ב־7.8 מיליון שקל. הבעיה היא כי מי שמכרו את המניות הן קופות הגמל של פסגות, בעוד מי שספגו את המפולת באג"ח הן קרנות הנאמנות שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות