אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תגידו שלום לפקס: משרדי הממשלה יחויבו לאפשר לכם לשלוח דואר אלקטרוני צילום: shutterstock

תגידו שלום לפקס: משרדי הממשלה יחויבו לאפשר לכם לשלוח דואר אלקטרוני

סוף סוף מתקדמים לשנות ה-2000: הממשלה צפויה לאשר מחר החלטה שתחייב את כל המשרדים הממשלתיים להציע לציבור אפשרות פנייה גם בדואר אלקטרוני - ולא רק בפקס. למשרדים יינתנו 120 יום לגבש נוהל מסודר בנושא

16.01.2016, 23:37 | רוני זינגר

הממשלה מתקדמת לשנות ה-2000 וצפויה לאשר מחר החלטה ולפיה משרדי הממשלה השונים ויחידות ממשלתיות, יחויבו להציע לציבור אפשרות פניה גם באמצעות דואר אלקטרוני. 

כיום ניתן לפנות למשרדי הממשלה, תאגידים ממשלתיים וכדומה רק באמצעות טלפון ולשלוח מסמכים באמצעות מכשיר הפקסימיליה. אלא שהזמנים השתנו ולאזרחים רבים אין מכשיר פקס והם מתקשים לשלוח מסמכים באופן זה למשרדים השונים. מבדיקת פיילוט שנערכה במשרד המשפטים נמצא כי מהרגע שהוצע לציבור לפנות באמצעות מייל, 80% מהפניות אכן נעשו בדרך זו ורק 20% באמצעות פקס.

מכשיר פקסימיליה. הגיע הזמן להיפרד מהרעש המעצבן, צילום: שאטרסטוק מכשיר פקסימיליה. הגיע הזמן להיפרד מהרעש המעצבן | צילום: שאטרסטוק מכשיר פקסימיליה. הגיע הזמן להיפרד מהרעש המעצבן, צילום: שאטרסטוק

לפיכך, הממשלה צפויה להנחות את משרדי הממשלה להציע בתוך 90 יום גם כתובת מייל לציבור לפניות שונות. ואולם, מסתבר שמענה ממשלתי באמצעות מייל הוא כבר סיפור מסובך יותר, ועל כן ההצעה מאפשרת למשרדים לא פחות מ-120 יום לגבש נוהל להשבת מענה לפונים באמצעות המייל.

המשרד לשיוויון חברתי יהיה אמון על יישום ההחלטה.

לפני כשנה וחצי הציעה ח״כ סתיו שפיר הצעת חוק זהה שלא קודמה, וכעת למעשה מאומצת הצעת החוק על ידי הממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות