אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה "מפת דרכים" ליישום רפורמה בחוק מיסוי עסקים צילום: בלומברג

הממשלה אישרה "מפת דרכים" ליישום רפורמה בחוק מיסוי עסקים

ראש הממשלה: "מה שאנחנו באים לעשות זה להקל על מי שפותח עסק. אנחנו מאחדים, מפשטים, מבהירים את כל הדרישות בצורה ברורה ואחידה". נתניהו גם ביקש להוריד את הדרישה לתגים מנציגים של עמותות שמאל, במסגרת חוק שמקדמת שרת המשפטים

17.01.2016, 11:58 | רוני זינגר

הממשלה אישרה בישיבתה השבועית ״מפת דרכים״ ליישום רפורמה בחוק מיסוי עסקים. על פי התוכנית שהוגשה על ידי שר הפנים אריה דרעי וראש הממשלה כשר הכלכלה, נקבע מפתח ברור לפי סוגי עסק שונים באשר למפרט אחיד של דרישות שעל כל עסק חדש להשיג בתהליך רישוי עסקים. עוד מוצע להקים מרכז מקוון אחד שיתמוך בליווי תהליך רישוי עסקים זואת במסגרת החלטה להפחתת נטל הרגולציה ולהקלה על עסקים חדשים להיפתח.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבה כי "אנחנו בממשלה ממשיכים לפעול לקידום עסקים חדשים בישראל. בהמשך לתוכנית שהעברנו לפני שלושה שבועות, שר הפנים אריה דרעי ואני מביאים היום בפני הממשלה את מפת הדרכים ליישום הרפורמה בחוק מיסוי עסקים. מה שאנחנו באים לעשות זה להקל על מי שפותח עסק, כי היום לא ברור מה נדרש מאותו אדם, או מאותו יזם או מאותה יזמת. אנחנו מאחדים, מפשטים, מבהירים את כל הדרישות בצורה ברורה ואחידה. אני חושב שהדבר הזה חשוב מאוד לקידום עסקים חדשים בישראל״.

בנימין נתניהו, צילום: עומר מסינגר בנימין נתניהו | צילום: עומר מסינגר בנימין נתניהו, צילום: עומר מסינגר

נתניהו התייחס גם לחוק העמותות שמקדמת שרת המשפטים איילת שקד ולפיו נציגי עמותות שמאל הממומנות על ידי ממשלות זרות ידרשו לענוד תג מזהה, ואמר כי אינו תומך בענידת תגי הזיהוי: "אני לא מבין איך הדרישה לשקיפות היא אנטי-דמוקרטית - ההיפך הוא הנכון. במשטר דמוקרטי אנחנו צריכים לדעת מי מממן עמותות כאלה ואחרות, מימין, משמאל, מלמעלה ולמטה, ומימון של ממשלות זה דבר שבוודאי ראוי שהציבור ידע אודותיו – זכותו לדעת. מה שצריך לעשות זה לאמץ נורמות שהתקבלו בבית הנבחרים של ארצות הברית. ולכן אני מבקש לקדם את החוק הזה עם שני תיקונים: התיקון הראשון הוא להוריד את הדרישה לתגים מהנציגים של העמותות הללו בכנסת - אין צורך בזה. התיקון השני הוא לדרוש דיווח מהשקל הראשון או מהדולר הראשון של ממשלות זרות, ועל ידי כך אנחנו נתאים יותר את החוק למה שמקובל בארצות הברית, ולדעתי אלו שני תיקונים מתבקשים. אני חושב שהם חשובים מאוד״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות