אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפה כדאי לך להשקיע 100,000 ש"ח בשנת 2017?

איפה כדאי לך להשקיע 100,000 ש"ח בשנת 2017?

שנת 2016 השאירה את המשקיעים עם שאלות לא פשוטות – כיצד מתמודדים עם ריבית אפס ושוק הון רווי בעל פוטנציאל רווחיות נמוך? בדיוק לחלל הזה נכנסת iintoo של דב קוטלר (מנכ"ל ישראכרט לשעבר) ושל ערן רוט, עם אפיק השקעות חדש בתחום הנדל"ן המתבסס על מימון המונים, ותופס תאוצה אדירה בזכות מודל השקעה אטרקטיבי, סולידי ומגודר.

25.01.2016, 14:33 | בשיתוף iintoo

הרבעון האחרון לשנת 2016 היה רבעון מעולה ל iintoo – הרשת החברתית להשקעות בנדל"ן - עם גיוסים בהיקף נרחב, פרויקטים בינלאומיים בארצות הברית ומאגר משקיעים שהולך וגדל iintoo יכולה לחתום על יבוא מוצלח של מודל השקעה שכבר תפס תאוצה בעולם – מימון המונים להשקעות בתחום הנדל"ן.

"האפשרות של השקעות נדל"ן למשקיעים קטנים ופרטיים החל מ- 25,000 $ הוא דבר חשוב" מסביר ערן רוט, מנכ"ל החברה, שנבחר על ידי מגזין G של גלובס ומגזין FORBES ישראל, כאחד הצעירים המבטיחים בישראל. "הרשת החברתית של iintoo מביאה בשורה חדשה בהנגשה של השקעות גדולות למשקיעים קטנים וגיוון תיק ההשקעות באלטרנטיבה ראויה לסביבת הריבית אפס שקיימת היום, כמו גם לשוק ההון שהופך יותר ויותר קשה להשקעה. הבשורה שאנחנו מביאים היא חיבור עולם ההשקעות בנדל"ן עם רשת חברתית של מימון המונים. כך אנחנו מאפשרים לקהלים רחבים להיחשף ולהשקיע גם בעסקאות גדולות שלא פתוחות למשקיעים הפרטיים - לא מבחינה כספית וגם לא מבחינת בדיקות הנאותות הנדרשות" מסביר רוט.

מימון ההמונים להשקעות בנדל"ן – איך זה עובד?

מימון המונים בנדל"ן החל לתפוס תאוצה בשנת 2012 עם העברתו של חוק ה JOBS Act בארה"ב. ההשפעה על שוק הנדל"ן הייתה מיידית - בשנת 2012 גויסו 2.7 מיליארד דולר בתחום הנדל"ן באמצעות מימון המונים, המספר הזה קפץ בשנת 2013 ל- 5.1 מיליארד ושנת 2014 נסגרה עם גיוס של קצת מעל 10 מיליארד דולר, עלייה של 350%!

אז איך זה עובד? יזמים פונים ל iintoo עם פרויקטים בתחום הנדל"ן, בארץ ובחו"ל. הפרויקטים עוברים לוועדת השקעות המבצעת בדיקת נאותות קפדנית הכוללת בדיקה פיזית של הנכס והאזור ובדיקה פיננסית על ידי אנליסטים מומחים. רק לאחר אישור וועדת ההשקעות, חושפת iintoo את ההשקעה הנבחנת למאגר המשקיעים הרשום שלה לשם גיוס ההון הנדרש לפרויקט.

הצטרפות למאגר המשקיעים ולרשת החברתית היא ללא התחייבות וללא עלות, כאשר המשקיעים החברים במאגר חשופים לכלל העסקאות שעברו את בדיקות הנאותות של iintoo ואושרו. ההחלטה על הצטרפות לעסקה או לא היא בידי המשקיע. הצטרפות להשקעה הופכת את המשקיע לבעלים בנכס בהתאם לאחוז היחסי שהשקיע.

מדובר בבשורה של ממש - פלטפורמה דיגיטלית בינלאומית שמאפשרת לכל חבר רשום ברשת החברתית להיחשף ולקחת חלק בהשקעות בכל העולם. לאורך כל חיי ההשקעה יכול המשקיע להתעדכן בהתקדמות השקעותיו באזור האישי שלו בפורטל המשקיעים של iintoo. יתרון בולט נוסף ברשת החברתית של iintoo הוא היכולת של כל משקיע להתייעץ עם משקיעים אחרים ברשת ואפילו לעקוב אחר משקיעים אחרים. בכך אפשר לנצל את חכמת ההמונים ולזהות מבעוד מועד טרנדים וכיוונים שמתגבשים בקרב ציבור המשקיעים.

"גיוס ההמונים להשקעות בנדל"ן מספק מענה לכל חסמי הכניסה המאפיינים את התחום" מסביר דב קוטלר, יו"ר iintooשכיהן בשורה של תפקידי מפתח במגזר הפיננסי, ביניהם מנכ"ל ישראכרט, מנכ"ל בנק אגוד ומנכ"ל חברת ויזה כ.א.ל. "אנחנו פותחים את השוק למשקיעים בסכום של מאה אלף שקלים בלבד, תוך שאנו חושפים אותם להשקעות איכותיות לצד סיכון מגודר. בנוסף, מכיוון שזמן ההבשלה של פרויקט משפיע באופן ישיר על כדאיות ההשקעה, חלק מהחוזה שלנו מול היזם מחייב אותו לעמוד בלוחות הזמנים ויותר מזה - חריגה מלוחות הזמנים תשנה את מאזן הרווחים לטובת המשקיע".

 

מייסדי iintoo, דב קוטלר וערן רוט, בעלי ניסיון רב בפיננסים והשקעות נדל"ן , צילום: תמר מצפי מייסדי iintoo, דב קוטלר וערן רוט, בעלי ניסיון רב בפיננסים והשקעות נדל"ן | צילום: תמר מצפי מייסדי iintoo, דב קוטלר וערן רוט, בעלי ניסיון רב בפיננסים והשקעות נדל"ן , צילום: תמר מצפי

השקעות אטקרטיבות, גידור סיכונים והתנהלות שקופה

אתם יכולים לחשוב שזה פשוט נשמע טוב מידי אך ההצלחה העולמית של מימון ההמונים בתחום הנדל"ן, בעיקר בארה"ב, מראה כי שקיפות, סף כניסה נמוך יחסית, מקצועיות וגידור סיכונים הם מודל עסקי מוצלח המביא תוצאות מוכחות:

• הפרויקטים הנבחנים ע"י iintoo מציגים תכנית עסקית המשקפת אטרקטיביות עבור המשקיע הפרטי הצפוים להוות אלטרנטיבה ראויה וסלידית ביחס להשקעות מקבילות בשוק הנדל"ן.

• גידור סיכונים- iintoo מקטינה את הסיכון בפרויקטים השונים על ידי משא ומתן משפטי קשוח מול היזמים במספר פרמטרים מרכזיים המשפיעים על הצלחת ההשקעה – היזם לא יכול לחרוג מההוצאות שנקבעו בתוכנית העסקית וקביעת זמן השקעה בינוני מונע חשיפה של המשקיעים לתנודות השוק. כמו כן, מודל ההשקעה הייחודי מאפשר השקעה במספר פרויקטים במקביל, וכך ניתן לפזר עוד יותר את הסיכונים מולם עומד המשקיע.

• הסרת חסמי כניסה פיננסיים ושקיפות – סף ההשקעה המינימלי של משקיעי iintoo הוא 25,000 דולר, כ- 100,000 ש"ח בלבד. מדובר בסכום נמוך יחסית לתחום הנדל"ן המאפשר למשקיעים פרטיים להיכנס לעולם השקעות שעד לא מזמן היה נחלתם הבלעדית של המשקיעים המוסדיים או בעלי ההון. כמו כן, אחת המטרות של iintoo היא לספק למשקיעים כלים לקבלת החלטות בהתבסס על מידע מקצועי ואמין. לצורך כך פותחה פלטפורמה חברתית השומרת על המשקיע מעודכן, ואף מאפשרת לו להתחבר למשקיעים אחרים, מנוסים יותר, על מנת להיחשף למידע נוסף וללמוד את רזי התחום.

 
הנגשה של השקעות נדל"ן איכותיות בעולם למשקיעים פרטיים, החל מ- 100,000 ש"ח. הנגשה של השקעות נדל"ן איכותיות בעולם למשקיעים פרטיים, החל מ- 100,000 ש"ח. הנגשה של השקעות נדל"ן איכותיות בעולם למשקיעים פרטיים, החל מ- 100,000 ש"ח.

מרוויחים רק כשאתם מרוויחים

אחד ה"כאבים" המשמעותיים של כל משקיע הוא דמי הניהול שנגבים ממנו, ומלחמות לא מעטות סבות סביב הנושא הזה. כאן אנחנו מגיעים לעוד מאפיין ייחודי במודל ההשקעות של iintoo. רוט: "אנחנו לא מנהלים כסף, אנחנו קוראים לכסף במועד העסקה. זאת הסיבה שאנחנו לא גובים דמי ניהול שוטפים, אלא גובים אחוז מסוים מהרווח כשיש רווח. האחוז עצמו נקבע ביחס להיקף ההשקעה - ככל שהיקף ההשקעה גדול יותר כך האחוז קטן, כאשר המקסימום שאנחנו גובים מהרווח בפרויקט הוא 20%".

בינתיים iintoo מוכיחה את עצמה מאז הוקמה עם ארבעה פרויקטים מרשימים בארה"ב; בפרויקט הראשון גייסה החברה ממשקיעי הרשת החברתית הון לפרויקט הכולל רכישה והשבחה של בניין מגורים במנהטן (50 דירות שחוזי השכירות בו יעברו שדרוג עד למכירתו תוך 36 חודשים) הפרויקט השני כולל רכישה והשבחה של נכס מניב מסוג Multi Family (קומפלקס למגורים) בן 174 יחידות דיור בעיר סנט לואיס במדינת מיזורי. כל מי שמצטרף לרשת החברתית יוכל להיחשף לפרויקטים מסוג זה, כאשר המשקיעים בפועל יוכלו להתרשם מהתקדמות הפרויקט בו השקיעו ואף מהתזרים השוטף המחולק בכל רבעון במקרה של נכסים מניבים באזור האישי שלהם. בפרויקט השלישי גויס הון לפרויקט ייזום מרשים במיוחד בשכונת Flatbush בברוקלין, ניו יורק. לאחרונה גייסה iintoo את ההון הנדרש עבור נכס מניב נוסף, בטולסה אוקלוהומה. גם בפרויקט זה צפויים להינות המשקיעים מתזרים המחולק למשקיעים מדי רבעון בעוד שלאחר שלוש שנים צפוי הנכס להמכר ע"פ שוויו החדש.

השורה התחתונה

אם יש משהו אחד שכדאי שתצאו איתו מהכתבה הזאת הוא שיש דרך להסיר הרבה מאוד מהחסמים ששוק הנדל"ן מציב בפני המשקיעים הפרטיים, זאת מבלי לוותר על אלטרנטיבת השקעה איכותית, וסולידיות יחסית, והדרך הזאת עוברת בחשיבה אחרת שמשנה את עולם ההשקעות והופכת אותו לנגיש ושקוף יותר.

הדבר השני שכדאי שתיקחו מהכתבה הוא שיש חברה, או יותר נכון רשת חברתית, שמאפשרת לכם להיכנס לתחום ההשקעות בנדל"ן והרשת הזאת מובלת על ידי מיטב המומחים בתחום.

היחשפו למאגר ההשקעות איכותיות בנדל"ן ללא תשלום וללא התחייבות >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות