אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל דמרי: "לא תהיה ירידת מחירים בדיור בעשר השנים הקרובות" צילום: ענר גרין

יגאל דמרי: "לא תהיה ירידת מחירים בדיור בעשר השנים הקרובות"

בעל השליטה בחברת הבנייה י.ח דמרי אמר בפורום מידרוג כי אף שהממשלה עושה מאמצים, אין בהם די: "השינויים של כחלון לא יעשו כלום, לכו לקנות בתים". מנכ"ל אשדר ארנון פרידמן: "נתוני השיווק של הממשלה מופרזים"

18.01.2016, 12:30 | אורן פרוינד

"הממשלה מאוד משתדלת אבל לא מספיק. במצב הקיים, בטווח של עשר השנים הקרובות לא תהיה ירידת מחירים בנדל"ן", כך אמר היום (ב') יגאל דמרי, בעל השליטה ומנכ"ל של חברת הנדל"ן למגורים י.ח דמרי, במסגרת פורום שוק החוב של חברת דירוג האשראי מידרוג. 

"בממשלה מדברים על מחיר למשתכן אבל זה רק יעלה את המחירים. במקרו השינויים של כחלון לא יעשו כלום. אנחנו נמצאים בשנות האלפיים והם רוצים לחזור לשנות השמונים. לכו לקנות בתים כי לא תהיה שום ירידת מחירים", אמר עוד דמרי.

דמרי הוסיף כי יש למצוא פיתרון לטווח הארוך, שכן אין אפשרות לפיתרון בטווח הקצר. "יש הרבה זוגות צעירים שגרים בפריפריה ועולים על רכבת ומגיעים לעבוד בתל אביב. אפשר לגור בפריפריה, לחיות בבית יפה, להרוויח אותו דבר, לשלם פחות מס ולחיות כמו מלך".

יגאל דמרי , צילום: נמרוד גליקמן יגאל דמרי | צילום: נמרוד גליקמן יגאל דמרי , צילום: נמרוד גליקמן

ספציפית לגבי התכנית למשתכן של משרד האוצר אמר דמרי כי רוב הלקוחות אליהם היא מיועדת לא זכאים להשתתפות בה. "אלו שלא זכאים הולכים לקנות ביד שנייה וזה יפעיל לחץ לעליית המחירים בירות אלה. אלה שכן זכאים שלא תכננו לקנות דירה פעם יקנו עכשיו דירה בגלל ההטבה מהמדינה, וגם זה יגביר את עליית המחירים.

דמרי אמר כי המפתח טמון במנגנון: "כל עוד שלא ישנו את המדיניות שתיאלץ את רשות מקרקעי ישראל להוציא היתרי בנייה בזמן סביר - שום דבר לא ישתנה. קבלת היתר בנייה יכולה לקחת יותר זמן מאשר לבנות את הבניין עצמו. את זה צריך לפתור. ישנה בירוקרטיה בלתי סבירה בישראל. אם פעם יכלת להוציא היתר בנייה בחצי שנה היום אתה צריך שנתיים".

למרות האמור, דמרי סרב להגדיר את מחירי הנדל"ן הגבוהים בישראל כמצב משברי. "מה שקרה בתחום הנדל"ן עשה טוב למדינת ישראל. הנגב התאכלס, באר שבע מאוד התפתחה ויש שם ביקוש גבוה. העיר צומחת ואותו דבר קרה גם בשדרות ואופקים. מיישבים את מדינת ישראל. אין פה שום משבר נדל"ן".

ארנון פרידמן, מנכ"ל חברת אשדר אמר בפורום כי הפרסומים של הממשלה לגבי שיווקים אינם מדויקים. "הם סופרים פעמיים את אותם שיווקים, אלו שהצליחו ואלו שלא. הנתונים שלהם מופרזים. גם המכרזים שיצאו הם בפועל ישווקו רק בעוד שנתיים. ראינו את מפת ההיצעים שצפויים לצאת בשנתיים הקרובות. זה לא מספיק. וזה נמצא רק בפריפריה. הממשלה פשוט זורקת לשוק את כל מה שיש לה. להוציא לשיווק 1,200 יחידות דיור בקרית מוצקין זה משהו שהשוק יבלע אותו בקלות ולא תהיה לזה השפעה".

פרידמן הוסיף כי המצב שבו מחירי הדיור עולים וההכנסה לא עולה משקף אנומליה. "בסופו של דבר הציבור מתפשר על המוצר. הציבור הולך לפריפריה. אם תהיה ירידה משמעותית במחירי הדיור הציבור יחזור למרכז ואז המחירים בפריפריה ירדו. לא בטוח שהממשלה רוצה את זה".

עוזי לוי, מנכ"ל החברה הממשלתית דירה להשכיר, ענה לטענות הנוכחים בפאנל כי "יש הבדל דרמטי בין השוק בישראל שהוא ספורדי לבין העולם שהוא שוק מוסדי. יש לי ניסיון בקנדה אבל השוק מתנהל שם בין שוכר לגורם מוסדי שמשכיר לו את הדירה באיזו אמנה.התפקיד שלנו של דירה להשכיר הוא לעודד שוק מוסדי לדיור להשכרה ואת זה אנו עושים באמצעות חקיקות ודברים נוספים. התפקיד השני של החברה הוא להיות מתכנן נוסף לצד רמ"י , ולהגיש תוכניות דרך הוועדות.

ערן היימר, מנכ"ל מידרוג, אמר כי גם הוא אינו צופה שינוי מגמה בשוק הנדל"ן. "האוכלוסייה מתחלקת היום למי שיש בית ומרגיש טוב למי שאין בית והוא פסימי. אני לא רואה ירידת מחירים בהמשך".

ארנון פרידמן, אשדר , צילום: יובל חן ארנון פרידמן, אשדר | צילום: יובל חן ארנון פרידמן, אשדר , צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
איככככככס!
מחיר למשתכן מוציא את הקבלנים מדעתם שיפמפמו לנו עד לרגע האחרון שלא יעזור ... המחירים יעלו... קנו דירה ע-כ-ש-י-ו ... כל זה בולשיט! לדמרי שבונה בפרפריה יש אינטרנס !! הוא יודע שבסוף החודש נסגר מחיר למשתכן בבאר שבע ותארו לכם את הכותרות שזה יעשה לעסקים שלו ... במקום לקנות דירה אצל דמרי ב 1.4 מיליון בבאר שבע יהיה אפשר לקנות ב 800 אחרי מחיר למשתכן. אנשים יחכו ... ובמקום לקנות אצל דמרי באותם סכומים באשקלון גם שם יסגר בסוף פברואר מחיר למשתכן וגם שם אנשים יחכו... ואם לא דיי בזה, הוא גם מטיף לזוגות צעירים לעשות נסיעה של שעה פלוס מהפריפריות לכל כיוון כדי לעבוד במרכז!! היום באר שבע - תל אביב שעה נסיעה ברכבת ... תוסיפו לזה נסיעה לתחנה בבאר שבע ונסיעה או הליכה מתל אביב לעבודה קיבלתם שעה פלוס לכל כיוון . העיקר שדמרי יודע מה טוב לכולנו ... תפיצו את השמועה אסור לקנות דירות !!! וצריך להמשיך ללחוץ על כחלון לשווק יותר מהר ... התוכנית כרגע היא הגרלות באמצע 2016 (עוד 5 חודשים בערך ) צריך ללחוץ להתחיל הגרלות לפני!!! לא מאמינים לי, תשאלו בעצמכם בחברות שמטפלות בהרשמות, בנוגע לתוכנית מחיר למשתכן במתכונת החדשה!! מתוך אתר משרד השיכון: ההרשמה מתקיימת בסניפי חברות ההרשמה לסיוע בדיור ברחבי הארץ: מרכז אלונים (מקבוצת מ.ג.ע.ר), מילגם ועמידר. לצורך ההרשמה יש לתאם מראש תור באחת החברות בטלפון או באתרי האינטרנט של החברות: מרכז אלונים (מקבוצת מ.ג.ע.ר) - מוקד טלפוני: 2850* מילגם - מוקד טלפוני: 6078* עמידר - מוקד טלפוני: 6266* שעות פעילות המוקדים הטלפוניים ימים ראשון–חמישי בשעות 8:00–20:00; שישי 8:00–12:00.
באר שבעי , באר שבע  |  19.01.16
14.
דברי הבל-של פושט רגל
אל תתיחסו לקשקשן הזה שהינו חזיר שנמצא בצרות ומתחיל לחוש קריסה בגין החרם של הציבור על מחירי הקטסטרופה.תתעלמו ותתאפקו.הצרכן האמריקאי היה חכם מאוד כאשר התאפק וגרם לכל הקבלנים-פשיטת רגל וקריסת מחירים מעל-60 אחוז.....זה בדרך אז תהיו סבלנים......והבנקים שחשבו שיתעשרו מעבדות המשכנתא-יאכלו חצץ.
אליפז וגמלאי צה"ל...  |  19.01.16
לכל התגובות