אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל רימקס: "2015 הייתה השנה הכי טובה בתולדות הרשת"

מנכ"ל רימקס: "2015 הייתה השנה הכי טובה בתולדות הרשת"

לדברי ברנרד רסקין העומד בראש רשת התיווך במהלך השנה החולפת נרשם גידול של 14% במספר העסקאות ו-23% בעמלות; באר שבע חדרה ופתח תקווה הובילו במספר העסקאות; להערכתו, "נמשיך לראות עלייה מתונה במחירי הדירות"

18.01.2016, 13:04 | דותן לוי

"שנת 2015 היתה השנה הטובה ביותר בתולדות רימקס", כך אמר היום במסיבת עיתונאים ברנרד רסקין, מנכ"ל רשת התיווך הכוללת כיום כ-98 סניפים ברחבי הארץ. לדבריו, ברמה הארצית נרשם גידול של 14% במספר העסקאות וגידול של 23% בעמלות שמושפעות גם מעליית המחירים.

קראו עוד בכלכליסט

ברמה של חלוקה לחודשים אומר רסקין, כי חודש דצמבר היה הכי טוב בהיסטוריה של הרשת עם גידול של 32% בעסקאות ו-23% בעמלות, זאת למרות ירידה בפלח המשקיעים. "דיברתי עם קבלנים והם מאד הופתעו, אצלם זה לא היה ככה ככל הנראה בשל המתנה למחיר למשתכן".

רסקין הציג את המשרדים המובילים של הרשת אשר נמדדים בעיקר בהיקפי הפעילות שלהם (מספר עסקאות). למעט ירידה קלה בפלח מסוים של דירות בירושלים, לא נרשמו ברשת ירידות בכלל. אל הנתונים יש להתייחס בהסתייגות שכן ברימקס לא חושפים את מספר העסקאות שסגרו ואת מדדי ההשוואה, לכן, יתכן שהשוו בין 2 דירות 4 חדרים שנמכרו בעיר מסוימת אשר שונות במיקום שלהן ובגודל שלהן ולכן מדובר במדד בעייתי. לפי הרשת, באר שבע הובילה עם מספר העסקאות, לאחר מכן חדרה, פתח תקווה, נתניה, נהריה, קרית גת, כרמיאל, דימונה, כפר סבא, נתניה ומודיעין. העסקאות כוללות גם שיווק של פרויקטים חדשים, אך רוב העסקאות הן של דירות מיד שנייה.

דירה למכירה בתל אביב (ארכיון). לדברי רסקין דצמבר 2015 היה החודש הטוב ביותר בתולדות הרשת עם גידול של 32% במכירות, צילום: דוד הכהן דירה למכירה בתל אביב (ארכיון). לדברי רסקין דצמבר 2015 היה החודש הטוב ביותר בתולדות הרשת עם גידול של 32% במכירות | צילום: דוד הכהן דירה למכירה בתל אביב (ארכיון). לדברי רסקין דצמבר 2015 היה החודש הטוב ביותר בתולדות הרשת עם גידול של 32% במכירות, צילום: דוד הכהן

מחקר שערכה הרשת גילה כי באילת נרשמה עליית מחירים של כ-20% בדירות 4 חדרים, באשקלון חלה עליית מחירים של כ-19% בדירות 4 חדרים, ובבאר שבע עליה של 18%, בקרית גת עליה של 10.3%, בגדרה העלייה היא כמו הממוצע הארצי (שהתפרסם על ידי השמאי הממשלתי) ועומדת על 5.6%, בירושלים דירות 4 חדרים עלו ב-18.2%, בבת ים חלה עליה של 12.5%, ראשון לציון עליה של 7.6%, בפתח תקווה נרשמה עליה של 4% ודירת 4 חדרים ממוצעת נמכרה בכ-1.3 מיליון שקל.

בתל אביב מרכז העליות החדות היו בדירות 70-80 מ"ר בשיעור של 18%. בשכונת יד אליהו, למשל, עלו המחירים בדירות 4 חדרים בכ-15.7%. בכפר סבא עליה של 9.6%, בקרית השרון בנתניה חלה עליה של 8.4%, בחדרה עליה של 7.5%. במגדל העמק 17.1%, בחיפה עליה של 10.3%, בעכו 19.3%, בנהריה 10.5%. במעלות 16.7%. בכרמיאל לעומת זאת השינוי היה נמוך יותר ועמד על 2.1%.

לגבי ההזדמנויות בשוק אמר רסקין, "יש הרבה זוגות צעירים שרוצים לגור בת"א אבל אני חושב שגבולות הפריפריה הטשטשו ויש לא מעט ערים טובות שאפשר לרכוש בהן דירה במחירים סבירים ויש להן מה להציע לאותם זוגות רק צריך לפתוח את העיניים ולמצוא את ההזדמנויות האלה".

רסקין התייחס לנושאים נוספים שהעסיקו השנה את ענף הנדל"ן. כך למשל, לגבי המשקיעים הוא אמר כי אינו מבין את הצורך לגרש את המשקיעים משוק הדיור מעבר לכך שמדובר בהצעה פופוליסטית. "למשקיעים יש תפקיד חברתי, חלק מכריע מהמדינה חיה בשכירות, אם ניקח למשל את הסטודנטים הם גרים בדירות בבעלות משקיעים. כעת אני מעריך שמספר הדירות יצטצמם ונראה עליות במחירי השכירות".

לגבי חוק שכירות הוגנת אמר רסקין כי הוא לא הולך לכיוון הנכון. "אם קובעים מחיר מסוים אז ברור שמזניחים את הדירות. הדרך הנכונה היא להגדיל את היקף הדירות לשכירות. המשקיעים לא מעלים את דמי השכירות. המשקיעים הם לא טייקונים, הם בדרך כלל ממעמד הביניים והדירות שהם רוכשים מיועדות לא פעם לפנסיה שלהם בין היתר כי הם רואים שהמדינה לא דואגת להם ולכן אני לא רואה את ההגיון בפגיעה בהם".

רסקין התייחס גם למחיר למשתכן ואמר שיש בחינה של תוכנית מחיר למשתכן ועל השפעתה על שוק הדירות. "אנחנו תלויים במגזר הפרטי, אני לא מכיר אף ממשלה שפתרה את בעיות הדיור באמצעות התערבות ממשלתית, זה קרה פעם בברית המועצות. לכן אני מעריך שנראה ירידה במספר התחלות בנייה במגזר הפרטי. יזמים יפחדו לצאת לפרויקטים חדשים שהם לא בהתערבות הממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
סוכן תיווךאסף מסלווי מכפר סבא מעורב במעשה מר
סוכן שלכם אסף מסלוואי מרימקס one בכפר סבא מרחוב התעש 14 מעורב בפרסום ובפעילות למכירת דירתה של חולת אלצהיימר מבלי שהיא יודעת בכלל שהדירה פורסמה למכירה וצולמה באינטרנט ברחוב ששת הימים 49 ז כפר סבא יאמר כי בנה של החולה הינו עורך דין שחר סקופ שפרסם את דבר מכירת הדירה ביחד עם חברו לבנין העסקים ברחוב התעש 14 בכפר סבא פועל ללא הרשאה מאימו החולה ובלע שהינה מודעת הכלל למצבה הרפואי . נא טיפולים הדחוף בעניין
רונית תמרי  |  22.04.17
לכל התגובות