אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת משנה כיוון? הנשיא הכריז על מצב חירום כלכלי - ויקל על המעסיקים צילום: איי פי

צרפת משנה כיוון? הנשיא הכריז על מצב חירום כלכלי - ויקל על המעסיקים

פרנסואה הולנד הציג שורה של צעדים שמטרתם לעודד את הצמיחה ולהוריד את שיעור האבטלה. הוא הדגיש את הדחיפות בעדכון המודל העסקי של צרפת, המכוון לטובת העובדים, לעולם הכלכלה המקוונת

18.01.2016, 13:40 | שירות כלכליסט
נשיא צרפת פרנסואה הולנד הכריז על "מצב חירום כלכלי", וטען כי הגיע הזמן להגדיר מחדש את המודל הכלכלי והחברתי של צרפת.

בנאום שנתי שנשא היום (שני) בפני מנהיגי הקהילה העסקית של צרפת, הציג הולנד שורה של צעדים כלכליים שמטרתם לעודד את הצמיחה הכלכלית, שנתקעה בקיפאון ולהוריד את שיעור האבטלה.

הצעדים הראשונים שהציג הם מתונים יחסית לדבריו, ולא "יסכנו" את שבוע העבודה של 35 שעות. עם זאת, המהלכים כוללים הקלה של כמה מהחוקים לטובת העובדים, וזאת על מנת לעודד חברות להעסיק עובדים. כמו כן, יושקו תכניות הכשרה לחצי מיליון עובדים, ויאומצו צעדים לעודד תוכניות התמחות.

קראו עוד בכלכליסט

פרנסואה הולנד, נשיא צרפת. יתמודד לכהונה נוספת, צילום: איי אף פי פרנסואה הולנד, נשיא צרפת. יתמודד לכהונה נוספת | צילום: איי אף פי פרנסואה הולנד, נשיא צרפת. יתמודד לכהונה נוספת, צילום: איי אף פי

הולנד המשיך והדגיש את הדחיפות בעדכון המודל העסקי של צרפת, המכוון ברובו לטובת העובדים, בעולם של היום, המאופיין במהירות, גלובליזציה וכלכלה מקוונת.

נותרו 15 חודשים עד הבחירות הבאות בצרפת, כך שנראה שתחושת הדחיפות שביטא הנשיא מתייחסת גם אל עתידו הפוליטי. הוא כבר ציין כי החליט לרוץ לכהונה שנייה בשל ביטחונו ביכולתו להוריד את האבטלה.

"האמצעים החדשים הם מתכון ישן", הגיב על הדברים ניקולא לקאוזין, ראש המכון למחקר בנושאים כלכליים ופיסקאליים. "תוכניות הכשרה נשלטות על ידי האיגודים והמאמצים לעלות את שיעורי ההתמחות נכשלו בכל פעם מחדש. כתמיד, כשהבחירות לנשיאות מתקרבות, אנחנו נכנסים לתקופה של עלייה בהוצאות הציבוריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ל-1: כל מה שהממשלה "עושה" מפריע יותר מאשר עוזר.
אתה מציג עמדה מאוד נפוצה ותמימה, כאילו הממשלה צריכה "לעזור" לתעשייה בשעת צרה. אולם הממשלה, לפי הגדרה, אינה מסוגלת לעשות זאת. הרי מאיזה כסף היא אמורה "לעזור" לתעשיה? מכספי המיסים שלנו, כמובן. ואם היא תכביד את נטל המס על מנת לממן את ה"עזרה" הזאת, מה יקרה? אזרחי המדינה יאלצו לקצץ את הוצאותיהם בהתאם, והתעשיה תיפגע. כך יוצא שכשהממשלה מנסה לעזור, היא רק פוגעת.
אורן  |  18.01.16