אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ראש רשות ני"ע בסין הגיש את התפטרותו צילום: רויטרס

דיווח: ראש רשות ני"ע בסין הגיש את התפטרותו

הרשות הכחישה את הדיווחים לפיהם שיאו גאנג התפטר; משקיעים רבים רואים בו אשם במשבר בבורסות במדינה

18.01.2016, 19:21 | שירות כלכליסט

ראש רשות ני"ע בסין, שיאו גאנג, הציע להגיש את התפטרותו, כך מדווחת הערב (ב') סוכנות הידיעות רויטרס מפי גורמים במדינה. עם זאת, הרשות הכחישה את הדיווחים ומסרה ש"אינם תואמים את העובדות". משקיעים רבים מאשימים את שיאו במשבר, שבמהלכו נמחקו מעל 5 טריליון דולר מערכן של בורסות שנגחאי ושנזן. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווחים, שיאו הגיש את התפטרותו בשבוע שעבר לאחר שמערכת מנתקי הזרם בבורסה, שנחשבת ליוזמה שלו במטרה להגביל את ההפסדים, הואשמה בהחרפת הירידות. המערכת נותקה ב-7 לחודש, שלושה ימים בלבד לאחר הצגתה. לדברי הגורם שהתראיין, "ההנהגה המרכזית (של המפלגה הקומוניסטית) מאוד לא מרוצה משיאו. הוא יחליף משרה באופן ודאי".

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

עדיין לא ברור אם ההתפטרות התקבלה על ידי הממשלה, וכהונתו של שיאו אמורה להסתיים באופן רשמי רק בסוף 2018. 

בנאום שנשא בשבת אמר שיאו, ששימש בעבר כיו"ר הבנק של סין, שהירידות בשווקים מדגישות את הבעיות בפני המנגנונים של רשות ני"ע הסינית. "התנודתיות הלא רגילה בבורסות חשפה שוק לא בשל, משקיעים לא מנוסים, מערכת מסחר לא מושלמת ומנגנוני פיקוח לא מתאימים".

בורסות סין רשמו עלייה של 25% בשנה שעברה, אך רשמו שוב ירידות החודש ונכנסו לטריטוריה דובית. הדבר עורר דאגות לגבי אופן קבלת ההחלטות במדינה, שעומדת בפני שיעור הצמיחה הנמוך זה 25 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות