אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני ההצבעה על המיזוג: מגדל ורייג'ינג קפיטל מכרו מניות איזיצ'יפ צילום: עדי הוברמן

רגע לפני ההצבעה על המיזוג: מגדל ורייג'ינג קפיטל מכרו מניות איזיצ'יפ

קרן הגידור האמריקאית, שהיתה בין המתנגדות הבולטות למיזוג עם מלאנוקס, מכרה 6% ממניות החברה וחדלה להיות בעלת עניין. מגדל מכרה 2% מהמניות ב־18.4 מיליון דולר

19.01.2016, 07:09 | דרור רייך

ההצבעה בדבר מיזוג איזיצ'יפ ומלאנוקס תתקיים היום, אך שתיים מהמחזיקות הגדולות באיזיצ'יפ כבר התחילו לדלל את אחזקותיהן.

קראו עוד בכלכליסט

קרן הגידור רייג'ינג קפיטל (Raging Capital), שהיתה מהמתנגדות הקולניות ביותר למיזוג והחזיקה ב־8% ממניות איזיצ'יפ, מכרה בימים האחרונים כ־1.7 מיליון מניות (כ־6%) איזיצ'יפ תמורת כ־42 מיליון דולר (25 דולר למניה) ואינה כבר בעלת עניין בחברה.

הקרן, בראשות וויליאם מרטין, הודיעה עד לא מכבר כי תצביע נגד אישור העסקה באסיפת בעלי המניות, אך כעת, על פי הערכות, היא לא צפויה להתנגד. בידי הקרן נותרו כ־742 אלף מניות (כ־2%), ששוויין לפי עסקת המיזוג (25.5 דולר למניה) עומד על 19 מיליון דולר.

גם חברת הביטוח מגדל מכרה לאחרונה כמויות גדולות של איזיציפ. מגדל מכרה כ־735 אלף מניות (כ־2%) מקופות הגמל ומקרנות הנאמנות תמורת כ־18.4 מיליון דולר.

למגדל ישנן עדין אחזקות של כמיליון מניות (כ־3%) איזיצ'יפ. אם המיזוג ייצא לפועל, שוויין יעמוד על כ־24.7 מיליון דולר.

הצעת הרכש של מלאנוקס עומדת על 25.5 דולר למניית איזיצ'יפ, בניהולו של אלי פרוכטר, ומשקפת לחברה שווי של 811 מיליון דולר. כיום נסחרת מניית איזיצ'יפ במחיר של 25 דולר למניה, ושווי השוק עומד על 753 מיליון דולר.

ההצעה של מלאנוקס מייצגת פרמיה של 16% על מחיר הסגירה של איזיצ'יפ ב־29 בספטמבר (יום המסחר האחרון לפני ההכרזה על העסקה), ופרמיה של 33.1% על מחיר המניה הממוצע ב־12 החודשים החולפים.

ההצבעה הקודמת, שהיתה אמורה להתקיים ב־12 בנובמבר, נדחתה בדקה ה־90, ומלאנוקס אפשרה לאיזיצ'יפ לחפש במשך 30 יום רוכש במחיר גבוה יותר. בתום תקופת הזמן איזיצ'יפ לא הצליחה למצוא רוכש אחר.

מימין: איל ולדמן ואלי פרוכטר, צילום: הילה ספאק מימין: איל ולדמן ואלי פרוכטר | צילום: הילה ספאק מימין: איל ולדמן ואלי פרוכטר, צילום: הילה ספאק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות