אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדד החדשנות של בלומברג: ישראל מובילה בהוצאות על מחקר ופיתוח ובמספר החוקרים צילום: תומי הרפז

מדד החדשנות של בלומברג: ישראל מובילה בהוצאות על מחקר ופיתוח ובמספר החוקרים

ישראל הגיעה גם למקום ה-7 בריכוז חברות ההייטק הציבוריות ובאופן כללי למקום ה-11 במדד לשנת 2016. היא גברה בין היתר על בריטניה, הולנד וקנדה. במקום הראשון: דרום קוריאה

19.01.2016, 18:42 | שירות כלכליסט

ישראל דורגה במקום הראשון במדד החדשנות של בלומברג לשנת 2016 בקטגוריית ההוצאות על מחקר ופיתוח כאחוז מהתמ"ג (R&D intensity) ובקטגוריית ריכוז החוקרים, שמדדה את מספר החוקרים, כולל דוקטורנטים שעוסקים במחקר ופיתוח (Researcher Concentration), יחסית לאוכלוסייה. קטגוריה נוספת שבה זכתה ישראל בדירוג גבוה היא קטגוריית ריכוז חברות ההיי טק הציבוריות, שבה היא הגיעה למקום השביעי. ישראל דורגה מעל מדינות כמו בריטניה הולנד וקנדה.

באופן כללי, ישראל דורגה במקום ה-11 במדד החדשנות (2016 Bloomberg Innovation Index), שדירג כלכלות בהתבסס על מספר של קטגוריות, ביניהן הוצאות על מחקר ופיתוח וריכוז חברות ההיי טק הציבוריות.

קראו עוד בכלכליסט

במקום הראשון, הכולל של הרשימה מדורגת דרום קוריאה, שידועה בהשקעות הרבות שלה בפיתוח טכנולוגיות חדשות ומוצרים. אחריה מדורגות גרמניה, שבדיה, יפן ושוויץ. העשירייה הראשונה כוללת שש מדינות מאירופה, שלוש מאסיה ואחת מצפון אמריקה. זאת בעוד שהנציגות הראשונות של אפריקה, טוניסיה ומרוקו מדורגות במקומות ה-46 וה-48, בהתאמה, וארגנטינה במקום ה-49 היא הנציגות הראשונה מדרום אמריקה.

ישראל מובילה בהוצאות על מחקר ופיתוח, צילום: שאטרסטוק ישראל מובילה בהוצאות על מחקר ופיתוח | צילום: שאטרסטוק ישראל מובילה בהוצאות על מחקר ופיתוח, צילום: שאטרסטוק

הכלכלה הגדולה בעולם, ארה"ב דורגה במקום השמיני בעוד שהכלכלה השנייה, סין נמצאת במקום ה-21. מיקום הגיוני בהתחשב במעמדה ככלכלה מתפתחת, שבה הטכנולוגיות לרוב מועתקות ולא נוצרות.

הדירוג כלל 84 מדינות עבורן היו נתונים עדכניים במרבית הקטגוריות.

הדירוג המלא של בלומברג הדירוג המלא של בלומברג הדירוג המלא של בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות