אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים של 1.6 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח קוקו של לאומי צילום: רון קדמי

ביקושים של 1.6 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח קוקו של לאומי

הבנק נענה להזמנות בהיקף של 750 מיליון שקל - הריבית במכרז נקבעה על 3.25%. השלב הציבורי בהנפקה צפוי בחמישי הקרוב - סכום הגיוס הכולל המתוכנן יעמוד על מיליארד שקל

19.01.2016, 21:35 | רעות שפיגלמן

אג"ח הקוקו של בנק לאומי רשם היום (ג') ביקושי יתר בשלב המוסדי: בגיוס שתוכנן למוד על מיליארד שקל (כולל במכרז הציבורי) הזרימו הגופים המוסדיים ביקושים של 1.6 מיליארד שקל. לאומי נענה להזמנות בהיקף של 750 מיליון שקל. השלב הציבורי יתקיים ביום חמישי הקרוב.

הריבית שנקבעה מגלמת מרווח תשואה של 2.18% מעל אגח ממשלתי מקביל. בקוקו של מזרחי טפחות נקבעה ריבית של 5% למשקיעים אשר מגלמת מרווח תשואה של עד 3.25% מעל אג"ח ממשלתי מקביל.

הפיצוי הנמוך יותר למשקיעים בקוקו של לאומי לעומת מזרחי טמון בהבדל בין השתיים. במזרחי טפחות האג"ח אינה סחירה וקיים בה מנגנון מחיקה מלא של הקרן ובלאומי האג"ח יהיה סחיר - מה שמקל על מכירתה. כמו כן במקביל האיגרת בלאומי כוללת מנגנון המרה למניות שמאפשר קבלת חלק מההשקעה חזרה בחלוף הזמן, עם עליית ערך המניה.

במקביל, בהרחבת סדרה אג"ח 177 של לאומי נרשמו ביקושי יתר של  שהסתכמו ב-3.8 מיליארד שקל. לאומי נענה להזמנות בהיקף של 3.5 מיליארד שקל, הריבית נקבעה על  0.84%. בסה"כ גייס לאומי 4.3 מיליארד שקל. 

הקוקו הינו מכשיר ייחודי שלראשונה מונפק בישראל - מי שמנפיקים אותו כעת הם הבנקים. ייחודו של מכשיר זה הוא בכך שאם בבנק מתרחש אירוע קיצון כמו ירידה משמעותית בהיקפי ההון, אז משקיעי האג"ח לא מקבלים בשלב הראשון את החוב המגיע להם, כשלמעשה החוב נמחק או מומר למניות.

בהמשך, במקרה של מחיקת החוב, קיימת אפשרות להחזרת החוב בכפוף להחלטת הבנק,ובמקרה של המרה למניות, ניתן להשיג פיצוי על מחיקת החוב עם עליית ערך המניות, ככל שתהיה כזו,במקביל להתאוששות הבנק מהמשבר שחווה.

 

מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח , צילום: אוראל כהן מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח | צילום: אוראל כהן מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות