אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זריקת מרץ לת"א 25: בלאקרוק השיקה לראשונה קרן סל על המדד הישראלי

זריקת מרץ לת"א 25: בלאקרוק השיקה לראשונה קרן סל על המדד הישראלי

בלאקרוק השיק בבורסת לונדון תעודת סל שמאפשרת לראשונה חשיפה למשקיעים באירופה ל-25 המניות הגדולות בבורסת ת"א

20.01.2016, 17:59 | אורן פרוינד ורחלי בינדמן

תעודת סל ראשונה על מדד ת"א 25 באירופה. אחת ממנהלות הנכסים הגדולות בעולם, בלאקרוק (BlackRock), המנהלת 4.5 טריליון דולר, השיקה היום (ד') את התעודה בבורסת לונדון שלמעשה מאפשרת בפעם הראשונה חשיפה למשקיעים באירופה ל-25 המניות הגדולות בבורסת ת"א.

מדובר בעוד מהלך של הנהלת הבורסה בראשות יוסי ביינארט להעלות את מחזורי המסחר הנמוכים בתל אביב. משקיעים אירופים יחשפו כעת למדד התל אביבי כאשר עד כה החשיפה התאפשרה להם רק דרך תעודות סל ישראליות הנסחרות בבורסה בישראל.

תעודת הסל החדשה היא אחת מתוך מ-70 קרנות סל המתמקדות במדינה מסוימת והרשומות באירופה של קרן בלקרוק. דמי הניהול של הקרן הם 0.6%.

אלכס פולק, מנכ"ל בלאקרוק ישראל, צילום: עמית שעל אלכס פולק, מנכ"ל בלאקרוק ישראל | צילום: עמית שעל אלכס פולק, מנכ"ל בלאקרוק ישראל, צילום: עמית שעל

אלכס פולק, מנכ"ל בלאקרוק ישראל, הסביר כי "הקרן שלנו היא אמצעי להשקיע בשוק בישראל המהווה את אחד ממוקדי הטכנולוגיה המובילים בעולם. זו קרן הסל הראשונה המאפשרת למשקיעים להשקיע ישירות במדד הלאומי של ישראל תוך שימוש במטבעות המקומיים שלהם: הליש"ט, הדולר או היורו. החדשנות הזאת תספק למשקיעים המתגוררים מחוץ לישראל אפשרות חשיפה ממוקדת לישראל כחלק ממגוון ההשקעות שלהם".

יוסי ביינארט, מנכ"ל בורסת ת"א, הוסיף כי "זהו חיבור בין הצורך של הבורסה בת"א להגדיל את החשיפה אליה מחוץ לשוק ההון בישראל לבין המשקיעים הבינלאומיים המחפשים דרך קלה ונוחה להשקיע בכלכלה הישראלית. אנו נמשיך לקדם שיתופי פעולה עם גופים פיננסיים בינלאומיים מובילים, בפיתוח מוצרים חדשים ונמשיך להיות קשובים לצרכי השוק בארץ ובעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות