אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת נמל אשדוד: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד אלון חסן על הלבנת הון ושוחד צילום: עמית שעל

פרשת נמל אשדוד: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד אלון חסן על הלבנת הון ושוחד

כתבי אישום יוגשו גם נגד מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס ובעלי חברת דנה לוגיסטיקה, יניב ואורי בלטר. החשד: חסן ומקורביו זכו לטובות הנאה בהיקף של מיליוני שקלים

20.01.2016, 19:27 | זוהר שחר לוי

הפרקליטות צפויה למסור בימים הקרובים למעורבים בפרשת השחיתות בנמל אשדוד כי היא תגיש נגדם כתב אישום בעבירות שונות של שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס. בין המעורבים - אלון חסן, יו"ר ועד העובדים לשעבר של הנמל, המנכ"ל לשעבר שוקי סגיס ובעלי חברת דנה לוגיסטיקה, יניב ואורי בלטר.

בחודשים האחרונים התקיימו בעניינם של המעורבים שימועים בטרם הגשת כתבי האישום ולאחריהם החליטה הפרקליטות ביחד עם פרקליט המדינה שי ניצן כי נדחו טענות המעורבים שהועלו בשימוע.

קראו עוד בכלכליסט

אלון חסן , צילום: עמית שעל אלון חסן | צילום: עמית שעל אלון חסן , צילום: עמית שעל

בשל כך, צפויה הפרקליטות להגיש בקרוב נגד המעורבים כתבי אישום בפרשה והחלטה בעניין תועבר לידי באי כוחם כבר בימים הקרובים.

פרשת השחיתות בנמל אשדוד נחשפה במאי 2014 עם מעצרם של כמה מהמעורבים בפרשה, בהם הדמות המרכזית, יו"ר נמל אשדוד לשעבר אלון חסן. הפרשה המרכזית והגדולה נוגעת לניסיונות לכאורה של חסן לסחוט באיומים חברות כגון כיל, נשר ויצואני גרוטאות כדי שיעבדו עם חברת דנה לוגיסטיקה, וכן לדרוש מהן שוחד. השוחד שניתן לחסן התבטא בשתי דרכים: טובת הנאה בדמות הפקת רווחים כספיים מדנה לוגיסטיקה ובעלי השליטה בה, שהם ממקורביו. כמו כן העברת כספים לחסן מדנה.

על פי מכתב השימוע, הכנסות דנה הסתכמו בסך כולל של למעלה מ-22 מיליון שקל במהלך השנים 2011-2013. הכספים האלה, טוענת הפרקליטות, מקורם בביצוע עבירות הסחיטה והשוחד.

על פי מכתבי השימוע, חסן נהנה מהסכומים הבאים: כ-1.8 מיליון שקל שהעביר דוד חסן מכספי דנה לחברות שבשליטת אלון חסן - הופס ובן עידן; הלוואה של 800 אלף שקל שהעמידה דנה לחברות של חסן כשהן היו במצוקת אשראי; 750 אלף שקל שהשקיע יניב בלטר מכספי דנה בחברה משותפת עם חסן שהפעילה סניף של שיפודים באשדוד.

לטענת הפרקליטות, כתב החשדות נגד המעורבים מתאר את התנהלותם ומעשיהם הפליליים, על פי החשד, של חסן וסגיס, בצוותא עם יתר החשודים, ומפרט חשד להפקת טובות הנאה אסורות לאלון חסן ולמקורביו, בהיקף של מיליוני שקלים, מפעילות תפעולית שהתנהלה בתחומי נמל אשדוד במהלך השנים 2013-2010. זאת, בין היתר, ע"י ניצול מעמדו של חסן להשגת התקשרויות כספיות פסולות לחברת דנה לוגיסטיקה, שבעליה היו קשורים אליו קשר הדוק.

על פי כתב החשדות, בתקופה לעיל, אפשרו שוקי סגיס ואלון חסן לחברת דנה לוגיסטיקה, שהינה חברה פרטית, המורכבת מבני משפחתו של אלון חסן וממקורביו האישיים והעסקיים, לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של אלון חסן ומקורביו.

עוה"ד רונן רוזנבלום ודניאל קליין המייצגים את יניב בלטר מסרו: "צר לנו כי מרשינו נאלץ לקבל הכרעה כה מהותית בעניינו באמצעות כלי התקשורת, ואולם אנו ממשיכים ודבקים בעמדתנו המשפטית כפי שהוצגה במעמד השימוע ואנו מאמינים כי לאחר שבית המשפט ייחשף להיבטים השונים והמשונים בתיק חקירה זה יזוכה מרשנו מכל אשמה".

עו"ד דרור מתתיהו (ממשרד פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות') ועו"ד לוליק אסל, המייצגים את סגיס, מסרו בתגובה: "מרשנו לא קיבל כל הודעה מהפרקליטות לאחר מועד השימוע שנערך בעניינו. ככל שתוכן הפרסום נכון, אנו רואים בחומרה רבה את ההדלפה ממשרדי הפרקליטות. לגופו של עניין, אין הצדקה, ראייתית ומשפטית, להגיש כתב אישום נגד מרשנו, אשר מילא את תפקידו באופן ראוי ונכון ביותר, בנסיבות העניין, לפי מיטב ניסיונו והבנתו המקצועית".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות