אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא נחזור לבורסת ת"א, מלאנוקס חופשית יותר ללא רגולציה" צילום: אוראל כהן

"לא נחזור לבורסת ת"א, מלאנוקס חופשית יותר ללא רגולציה"

מנכ"ל, יו"ר ונשיא מלאנוקס, שהשלים את המהלך לרכישת איזיצ'יפ תמורת 811 מיליון דולר, לא שוכח שהמוסדיים סירבו לאפשר לו לכהן בכפל תפקידים. "תהיה סינרגיה תפעולית במטרה להוריד עלויות באיזיצ'יפ", אמר על המיזוג הגדול בהייטק הישראלי

21.01.2016, 08:13 | דרור רייך

"עשינו היסטוריה", כך אמר איל וולדמן, מנכ"ל, נשיא ויו"ר מלאנוקס, לאחר פרסום תוצאות הצעת הרכש של איזיצ'יפ. מבין המחזיקים ב־30 מיליון מניות איזיצ'יפ השתתפו בהצבעה רק מחזיקי כ־20 מיליון מניות, כאשר רק בעלי מניות שבידיהם כ־3 מיליון מניות התנגדו למחיר של 25.5 דולר למניה, שמשקף לחברה שווי של 811 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת מלאנוקס מייצגת פרמיה של 16% על מחיר הסגירה של איזיצ'יפ ב־29 בספטמבר (יום המסחר האחרון לפני הכרזת העסקה), ופרמיה של 33.1% על מחיר המניה הממוצע ב־12 החודשים החולפים.

"הרוב המוחלט הצביע בעד המיזוג", המשיך וולדמן, "ועכשיו נוכל להביא את המוח והעיבוד של איזיצ'יפ ומעליהם את הקישוריות של מלאנוקס, וניתן ערך נוסף ללקוחות. מדובר במיזוג הגדול ביותר אי פעם של שתי חברות ישראליות".

"מרבית עובדי איזיצ'יפ ימשיכו בחברה הממוזגת"

וולדמן, שמחק את מלאנוקס מהמסחר בבורסת תל אביב ב־2013 כמחאה על כך שהמוסדיים בהמלצת אנטרופי לא אפשרו לו להמשיך ולכהן במקביל כמנכ"ל וכיו"ר, לא שוקל לחזור בו מההחלטה: "אני מצטער שאנחנו לא בבורסת תל אביב, אבל החברה עובדת בצורה חופשית יותר ללא רגולציה וללא אנטרופי. אנחנו לא נחזור, כי דבר לא השתנה".

 , צילום: הילה ספאק צילום: הילה ספאק  , צילום: הילה ספאק

"אני מאוד מעריך את מה שאלי (פרוכטר, מנכ"ל איזיצ'יפ — ד"ר) בנה ועשה. הוא הקים חברה עם 280 עובדים, הכנסות של 100 מיליון דולר ולקוחות משמעותיים", מפרגן וולדמן. "מרבית עובדי איזיצ'יפ ימשיכו בחברה המשותפת, אבל תהיה סינרגיה תפעולית במטרה להוריד עלויות באיזיצ'יפ. אנחנו מקווים להציע עבודה לכל עובדי איזיצ'יפ, כך שנגיע לכ־2,400 עובדים ברחבי העולם".

"הרכישה גם תרחיב את תמהיל המוצרים של מלאנוקס, תשפר את יכולותינו ותחזק את הקניין הרוחני והידע שלנו", ציין וולדמן. "איחוד צוותי שתי החברות יציב אותנו בעמדה טובה לניצול ההזדמנות בתחום הרשת החכמה", רמז וולדמן על הכיוון שאליו הוא מתכוון לקחת את החברה הממוזגת.

"אנו שמחים על תמיכת בעלי המניות שלנו בעסקה, ומצפים לעבוד עם מלאנוקס כדי לסגור אותה במחצית השנייה של פברואר לטובת כל בעלי העניין שלנו, כולל העובדים, הלקוחות והשותפים העסקיים", אמר פרוכטר בתום ההצבעה ולקראת פרישתו הצפויה.

את הרכישה תממן מלאנוקס באמצעות כ־500 מיליון דולר שבקופתה והלוואה של 300 מיליון דולר מהבנקים. כמו כן, לאיזיציפ יש כיום כ־200 מיליון דולר בקופתה, שתשמש את החברה הממוזגת.

ההצבעה הקודמת, שהיתה אמורה להתקיים בנובמבר שעבר, נדחתה ברגע האחרון, ומלאנוקס אפשרה לאיזיצ'יפ ללכת ל־Go Shop Period, כלומר למצוא במשך 30 יום רוכש שיציע מחיר גבוה יותר.

המתנגדת הגדולה לעסקה מכרה את רוב אחזקותיה

קרן הגידור רייג'ינג קפיטל (Raging Capital), שהיתה מהמתנגדות הקולניות ביותר למיזוג והחזיקה ב־8% מאיזיצ'יפ, מכרה באחרונים כ־1.7 מיליון מניות (6%) תמורת כ־42 מיליון דולר (25 דולר למניה), וכבר אינה בעלת עניין בחברה. גם חברת הביטוח מגדל מכרה כמויות גדולות של מניות איזיצ'יפ — כ־735 אלף מניות (כ־2%) מקופות הגמל ומקרנות הנאמנות תמורת כ־18.4 מיליון דולר, ונותרה עם אחזקה של כ־3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות