אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון חסן ליועמ"ש: "להקים גוף בלתי תלוי שיבדוק את התנהלות החקירה בנמל אשדוד" צילום: אוראל כהן

אלון חסן ליועמ"ש: "להקים גוף בלתי תלוי שיבדוק את התנהלות החקירה בנמל אשדוד"

יו"ר הוועד לשעבר בנמל, שצפוי לעמוד בקרוב לדין על עבירות של שוחד והלבנת הון: "החקירה היתה מונעת ממניעים מניפולטיביים, מה שעמד לנגד עיניו של החוקר ערן מלכה היה בצע כסף"

20.01.2016, 21:39 | זוהר שחר לוי

יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, אלון חסן, שצפוי לעמוד בקרוב לדין על עבירות של שוחד והלבנת הון, פנה לאחרונה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בטענה כי החקירה סביב השחיתות בנמל אשדוד הינה "מזוהמת" וכי ויש להקים גוף בלתי תלוי שיבדוק את התנהלות החקירה בפרשה זו.

בא כוחו של חסן, עו"ד בני כץ, פנה לפני כמה ימים ליועמ"ש בדרישה להקמת גוף שיבדוק את החקירה על כל רבדיה וגורמיה וכן על מנת להיפגש עם וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן על מנת להרחיב את הטענות.

הרקע לטענותיו של חסן נוגע לפרשת עו"ד רונאל פישר. חסן כזכור, פתח את החקירה כשתיעד את פישר מציע לו לסגור את תיק החקירה נגדו בתמורה לכסף. חסן חתם על הסכם עד מדינה והוביל לחקירה שבמסגרתה נעצרו עו"ד פישר ומעורבים נוספים בהם קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד ואחרים.

לפני כמה חודשים הורשע מלכה, על פי הודאתו בכך שהדליף חומרי חקירה רגישים מהמשטרה ובקבלת שוחד ונידון ל-8 שנות מאסר. מלכה, בטרם נעצר היה גם קצין חקירות בתיק החקירה של פרשת השחיתות בנמל אשדוד. בשל מעצרו, התעכבו ההליכים בתיק, בניסיון של המשטרה לחקור מחדש את המעורבים ולמנוע את זיהומה של החקירה.

אלון חסן, צילום: עמית שעל אלון חסן | צילום: עמית שעל אלון חסן, צילום: עמית שעל

בא כוחו של חסן, עו"ד כץ טוען כי "חקירת נמל אשדוד היתה מונעת ממניעים מניפולטיביים" וכי מה שעמד לנגד עיניו של מלכה היה "בצע כסף". לשיטתו, מלכה ביצע מניפולציות בניסיון להטות את החקירה ולהשפיע על תוצאותיה".

"אבקש מכבודו להורות על הקמת גוף בלתי תוי שיבדוק לעומק את התנהלות חקירת פרשת 'נמל אשדוד'", כותב כץ ליועמ"ש, "כשליה, מחדליה וכל היוצא בזאת בנוגע לכל הגורמים המעורבים בה. שלא למותר לציי, כי אירועי חקירה זו והנספחים לה הינם מרחיקי לכת בחומרתם והשפעתם ומגיעים לרמת שחיתות שטרם נראתה במחוזותינו. כידוע, לפרשה זו ולפרשת פישר-מלכה-דוד הידועה לשמצה, קשר ישיר על כל ההיבטים הפליליים המפליגים בחומרתם. חקירה זו הושפעה במישרין, לרבות העיוותים שבה, כתוצאה מפרשת פישר".

לשיטתו של חסן, החקירה בפרשת פישר לא מוצתה עד תום ותוצאותיה הן חלקיות בלבד. לדבריו, התנהלות החקירה בפרשת הנמל מגבירה "את חוסר האמון בטוהר החקירה". הוא הוסיף כי העובדה שגורמים במשטרה הצליחו "לזהם את החקירה ולהונות את הפרקליטות בצמתים המרכזיים של החקירה, ראויה כשלעצמה לחקירה ובירור מעמיקים".

בחינת האירועים, נכתב עוד ליועמ"ש, "מחייבים מבחינה ציבורית תהליך ראוי של הסקת מסקנות במטרה שכל אזרח במדינת ישראל יוכל לישון בשקט בביתו בידיעה ששלטון החוק נשמר ללא סייגים". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות