אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך יכולים להטות משחק טניס צילום: איי אף פי

איך יכולים להטות משחק טניס

תחקיר של BBC ובאזפיד מגלה כי רשויות הטניס התעלמו במשך שנים מראיות להטיות משחקים למרות שהוזהרו פעם אחר פעם מדפוסי הימורים חשודים במשחקים

21.01.2016, 12:11 | שירות כלכליסט
ההאשמות על הטיות משחקים בדרגים הגבוהים ביותר של עולם הטניס שעלו בתחקיר המשותף של BBC ובאזפיד ממשיכות לעורר הדים בתחרות אוסטרליה הפתוחה שיצאה לדרך ביום שני.

קראו עוד בכלכליסט

טניס. צריך לדעת מתי להיפצע, צילום: איי אף פי טניס. צריך לדעת מתי להיפצע | צילום: איי אף פי טניס. צריך לדעת מתי להיפצע, צילום: איי אף פי

ההאשמה המרכזית שהועלתה בתחקיר היא שרשויות הטניס התעלמו במשך שנים מראיות להטיות משחקים, זאת על אף שהוזהרו פעם אחר פעם מדפוסי הימורים חשודים במשחקים, שבהם השתתפו שחקנים המדורגים ב-50 הראשונים, כולל אלופי גרנד סלאם ליחידים ולזוגות.

עוד נטען כי שמונה מבין השחקנים האלה ישתתפו השנה בתחרות אוסטרליה הפתוחה. שמות השחקנים לא פורסמו. רשויות הטניס הכחישו בתוקף כי התעלמו מראיות לשחקנים שמכרו משחקים, וציינו כי קשה למצוא מודיעין שיתמוך בטענות על דפוסי הימורים חשודים שהועלו בפני היחידה נגד שחיתות בספורט על ידי מספר גורמים, ביניהם סוכנויות הימורים.

טניס נחשב ספורט שקל יותר להטות את תוצאות המשחק שלו מענפי ספורט אחרים, מכיוון שישנם רק שני שחקנים במשחק יחידים או ארבעה במשחק זוגות.

כמה דרכים שבהן שחקנים יכולים להטות משחק:

1. להפסיד בכוונה (Tanking): יש לעשות זאת בצורה מעודנת ולא בולטת, אחרת השחקן יחטוף קנס.

2. שני השחקנים מעורבים ומחליטים מראש מה תהיה התוצאה, לדוגמה 2-0 במערכות או 2-1 במשחק של 3 מערכות.

3. ניפוח הסיכויים: שחקן אחד, לרוב בעל הדירוג הגבוה ביותר, מפסיד בכוונה במערכה הראשונה, ואולי אפילו נותן לשחקן השני לשבור את ההגשה שלו במערכה השנייה. בשלב זה, סיכויי היימורים המתעדכנים בזמן אמת של השחקן יעלו למחיר גבוה יותר, ולכן האחראיים על הטיית המשחק מעבירים הימורים על אותו שחקן שמפגר עכשיו במערכות. הוא חוזר מפיגור ומנצח. שיטה זו לא תמיד מחייבת את שני השחקנים להיות מעורבים, אך זה קל יותר אם כן.

4. הטייה נקודתית: השחקנים משפיעים על נקודות מסוימות או משחקונים, או אפילו על התוצאה של המערכה הראשונה, זאת מבלי להשפיע בהכרח על התוצאה של המשחק כולו. הימורים מסוימים מאפשרים להמר במהלך המשחק על תוצאות של משחקונים או נקודות מסוימות.

5. פרישה בגלל פציעה: אחד השחקנים מסכים לפרוש. סוכנויות הימורים רבות אמנם מבטלות את ההימורים במקרה של פרישה של אחד השחקנים, אך חלקן מסכימות לשלם במקרים מסוימים, לדוגמה אם הושלמה לפחות מערכה אחת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות