אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשד לקרטל המשלחות לפולין: בקשה לייצוגית בהיקף של 179 מיליון שקלים נגד החברות צילום: אופירה יוחנן

החשד לקרטל המשלחות לפולין: בקשה לייצוגית בהיקף של 179 מיליון שקלים נגד החברות

איסתא דיווחה היום על בקשה לתביעה נגד אקדמי טרוול שברשותה וכן נגד דיזנהאוז, תבל, איילה, י.הלל וטיולי הגשר. לפיה, החברות "ביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק מבלי שהתקיימה תחרות של ממש"

21.01.2016, 11:09 | תומר גנון

החשד לקרטל שתיאם מחירים בהטסת בני נוער לפולין: חברת איסתא דיווחה היום (ה') לבורסה על תביעה ייצוגית בהיקף של 179 מיליון שקל נגד שש החברות החשדות בתיאום מחירים, בהן אקדמי טרוול שבבעלותה. הנתבעות הנוספות הן דיזנהאוז, תבל, איילה, י.הלל וטיולי הגשר. התובע הייצוגי מעריך את הנזק לכל חבר בקבוצה ב-1,024 שקל.

"מהות התובענה על פי הנטען בבקשה", נכתב בהודעה לבורסה, "הינה שאיסתא ואקדמי טרוול חברו יחדיו עם המשיבות האחרות, כולן משרדי נסיעות שזכו במכרז משרד החינוך כזכייניות לצורך הוצאת משלחות נוער מטעם בית ספר לפולין, וביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק על מנת לקדם בחירתם על ידי בתי הספר, באופן שתואם ביניהם מבעוד מועוד ומבלי שהתקיימה תחרות של ממש".

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט",האזנות סתר שבוצעו לטלפונים של בכירים בסוכנויות הנסיעות, הובילו לפתיחת חקירה גלויה של רשות ההגבלים העסקיים והמשטרה בפרשה. ביום שני בבוקר נעצרו 9 חשודים בפרשה, בחשד לביצוע עבירות של הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, נחקר חשד לביצוע עבירת של מתן שוחד על ידי חלק מהחשודים.

משלחת נוער מישראל במחנה ההשמדה בירקנאו , צילום: עומר הכהן משלחת נוער מישראל במחנה ההשמדה בירקנאו | צילום: עומר הכהן משלחת נוער מישראל במחנה ההשמדה בירקנאו , צילום: עומר הכהן

על פי החשד, העצורים חברו לקרטל שגרם להעלאת מחירים, לאחר שזכו במכרז של משרד החינוך. הרשות טוענת שהם ביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק. על פי אתר משרד החינוך, מחיר מסע לפולין יכול להגיע לכ-5,300 שקל לשבוע לאדם בחדר זוגי. הורים רבים התלוננו על המחירים הגבוהים, ואף נעשתה בעבר פנייה למבקר המדינה בנושא.

"מדובר בעשרות מקרים של תיאום מחירים בהוצאת משלחות לפולין", אמרה בדיון הארכות המעצר עו"ד אריאלה יוסטמן, ראש צוות ברשות ההגבלים העסקיים. ביו החשודים בפרשה: פיני גינזבורג, בעל מניות (10%) ודירקטור בחברת התעופה אל על. גינזבורג הוא המנכ"ל והבעלים של חברת י.הלל; צבי סער, האחראי בי' הלל על מסעות פולין; אבי חן, האחראי על מסעות פולין באילה נסיעות; זהר אנדלמן, מנכ"ל ובעלים תבל תיירות; משה דוד הרטמן, האחראי על מסעות פולין בחברת דיזנהואז; שמעון רגב, מנכ"ל אקדמי טרוול; ואהרון טורוביץ, מנהל מחלקה באקדמי טרוול שבבעלות איסתא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כן, ציבור נכבד של הורים נעשקים, הם פעלו כקרטל, והאישומים נגדם יסתברו כקצה קרחון
אם אמנם העניין יגיע לבית המשפט. ואתם כמובן שילמתם את המחיר השערורייתי, חרקתם שיניים וקיוויתם שיבוא יומם. צר לי על שאני מצנן את התלהבותכם בנושא (אם בכלל...) הם מצויידים במיטב עורכי הדין, בבית המשפט אין הרי אמת או צדק או דין אמיתי, ממש לא, לכן הם לא יקבלו כגמולם ואתם כזכור כבר שילמתם... מה נשאר? להיות בריאים ולהפנים שוב, ש...'דרך רשעים צלחה' מתרחש כאן דרך קבע.
חפטליהו , ת''א  |  23.01.16
לכל התגובות