אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויאקום הורידה את שכר היו"ר ל-2 מיליון דולר - לאחר שנתבעה בטענה כי אינו כשיר נפשית  צילום: בלומברג

ויאקום הורידה את שכר היו"ר ל-2 מיליון דולר - לאחר שנתבעה בטענה כי אינו כשיר נפשית

ביום שלישי נתבעו הדירקטורים של ענקיות המדיה ויאקום ו-CBC בגין המשך העסקתו של היו"ר בן ה-92 סאמנר רדסטון - למרות עדויות לפיהן אינו מסוגל למלא את התפקיד מבחינה פיזית ומנטאלית

21.01.2016, 11:33 | מיקי גרינפלד
הפרשה המביכה מעט בעניין מעמדו ויכולותיו של היו"ר הוותיק של ענקיות המדיה והתוכן ויאקום ו-CBS, סאמנר רדסטון בן ה-92 (Sumner Redstone) רושם אתמול פרק נוסף - ביוזמת החברות עצמן.  

ימים ספורים לאחר הגשת התביעה נגד שתי החברות בגין המשך העסקתו של רדסטון, בטענה כי אינו כשיר למלא את תפקידו, הודיעה ויאקום כי התגמול שיקבל על עבודתו בשנה הפיסקאלית (שהסתיימה ב-30ספטמבר) ירד ב-85% ל-2 מיליון דולר (מול 13 מיליון דולר בשנת 2014).

ביום שלישי הוגשה בדלאוור תביעה נגד הדירקטורים של ויאקום, בטענה כי הפרו את חובת הנאמנות שלהם כלפי בעלי המניות, בכך שאישרו מתן שכר במיליוני דולרים לרדסטון, אף שידעו כי במצבו הפיזי והמנטאלי, הוא אינו מסוגל למלא את תפקידיו כיו"ר.

התביעה הוגשה לאחר שבמסגרת תיק אחר שמתנהל בקליפורניה טוען אחד המטפלים הקודמים של רדסטון כי הוא אינו מתפקד מבחינה מנטלית, וכי חתימותיו על המסמכים מזויפות.

סאמנר רדסטון , צילום: בלומברג סאמנר רדסטון | צילום: בלומברג סאמנר רדסטון , צילום: בלומברג

עורך הדין ריצ'רד גרינפלד, המוביל את הצוות שהגיש שלשום את התביעה בדלאוור נגד הדירקטוריון, אמר בתגובה להודעת ויאקום מאתמול כי אין די בקיצוץ השכר, שכן רדסטון אינו אמור לקבל כל תגמול מהחברה. "מה שקורה הוא בלתי רגיל – לשלם שכר לאדם שקרוב למותו", אמר גרינפלד.

ויאקום (Viacom - VIAB) מחזיקה בין היתר באולפני פארמונט, בערוצי MTV, ניקולודיאון, ועוד. החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של 16.5 מיליארד דולר. CBS נסחרת בבורסת ניו יורק בשווי שוק של 21.5 מיליארד דולר.

ויאקום הודיעה אתמול גם על הורדת הגמול השנתי של המנכ"ל פיליף דאומאן (Philippe Dauman) ב-16%, ל-36.9 מיליון דולר. הודעת החברה היתה חריגה, שכן חברות ציבוריות בארה"ב מפרסמות את שכר הבכירים שלה רק בזימון לאסיפה הכללית השנתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות