אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי השלים את הנפקת הקוקו: גייס 926 מיליון שקל צילום: רון קדמי

לאומי השלים את הנפקת הקוקו: גייס 926 מיליון שקל

הגיוס נסגר בריבית של 3.25%; קרוב ל-80% מהסכום גויס בשלב המוסדי - והיתר מהציבור; לעומת זאת בהרחבת האג"ח הרגיל שגם התקיימה הערב, הציבור מיעט לקחת חלק

21.01.2016, 21:36 | רעות שפיגלמן
הנפקת אג"ח הקוקו של בנק לאומי, הראשונה מסוגה בישראל שכללה הנפקה לציבור ולא רק למוסדיים, הסתיימה הערב (ה'): בסך הכל הושלם גיוס של 926 מיליון שקל - קרוב לניצול המסגרת שהוקצתה בסך מיליארד שקל. הגיוס נסגר בריבית של 3.25% - מרווח של 2.18% מעל אג"ח ממשלתי מקביל. קרוב ל-80% מהסכום גוייס בשלב המוסדי. הערב הוסיף השלב הציבורי כ-177 מיליון שקל.

 

קראו עוד בכלכליסט

הנפקת אג"ח הקוקו של מזרחי טפחות לפני מספר שבועות, גייסה בריבית של 5%, וזאת עם מרווח גבוה יותר מלאומי - של 3%-3.25% מעל אג"ח ממשלתי מקביל. הגיוס בוצע רק למוסדיים בהנפקה פרטית, כך שהמכשיר אינו סחיר, בניגוד לקוקו של בנק לאומי. מזרחי טפחות ניצל פחות ממחצית ממסגרת הגיוס שאושרה לו , והבנק גייס 417 מיליון שקל בשלושה גיוסיים ממוסדיים.

הקוקו הינו מכשיר ייחודי שלראשונה מונפק בישראל, ומי שמנפיקים אותו כעת הם הבנקים. ייחודו הוא בכך שאם בבנק מתרחש אירוע קיצון כמו ירידה משמעותית בהיקפי ההון,  משקיעי האג"ח לא מקבלים בשלב הראשון את החוב המגיע להם כשלמעשה החוב נמחק או מומר למניות. בהמשך, במקרה של מחיקת החוב, קיימת אפשרות להחזרתו בכפוף להחלטת הבנק, ובמקרה של המרה למניות ניתן להשיג פיצוי על מחיקת החוב עם עלית ערך המניות,ככל שתהיה כזו,במקביל להתאוששות הבנק מהמשבר שחווה.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

בתוך כך, לאומי גם השלים הערב גם את הרחבת סדרת אג"ח 177, כאשר בשלב הציבורי גוייסו 97 מיליון שקל, והסכום המצטבר שגויס בהרחבת הסדרה הסתכם ב-3.6 מיליארד שקל עם מרווח של 0.84%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות