אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק המט"ח: הדולר שמר על יציבות, היורו איבד 0.6% מול השקל צילום: רויטרס

שוק המט"ח: הדולר שמר על יציבות, היורו איבד 0.6% מול השקל

השער היציג של המטבע האירופי נקבע על 4.3 שקלים; בנק אגוד: "אם השוק ימשיך להפגין אי-יציבות, שער הדולר ימשיך מעלה לכיוון ה-4 שקלים"

22.01.2016, 13:08 | שירות כלכליסט

הדולר ירד היום בשיעור מזערי, פחות מ-0.1%, ושערו היציג נקבע על 3.97 שקלים. היורו איבד 0.6% ושערו היציג נקבע על 4.30 שקלים. אתמול איבדו המטבעות 0.3% ו-0.4%, בהתאמה.

בעולם, היורו נחלש ב-0.2% לעומת הדולר - נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי,רמז אתמול במסיבת העיתונאים שלאחר הודעת הריבית כי הבנק עשוי בקרוב להגדיל את תמיכתו בשווקים. לדבריו, "הבנק יהיה מחוייב לשקול מחדש את מדיניותו הנוכחית בישיבתו הבאה. דינמיקת האינפלציה בגוש היורו חלשה ממה שצפינו".

כלכלני בנק אגוד כתבו בסקירתם השבועית כי "אנו ממשיכים בדעה כי במידה שהשוק ימשיך בטווח הקרוב להקרין סביבת אי ודאות ותנודתיות אזי להערכתנו שער הדולר ימשיך מעלה לכיוון ה-4 שקלים לדולר (נקודות התנגדות קרובה עומדת בטווח של 4-4.05 שקל לדולר).

ב-FXCM ישראל כתבו אתמול כי "הדולר-שקל שבר בחודש האחרון שורה של מחסומים טכניים ופסיכולוגיים משמעותיים, ובקלות יחסית, ונראה שבמומנטום הנוכחי הצמד אף עשוי להצליח ולשבור בעת הקרובה את רמת המפתח הפסיכולוגית של 4 שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות