אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנליסטים אירופים: למרות פתיחת השנה - מניות היבשת יזנקו ב-20% עד סוף 2016 צילום: בלומברג

אנליסטים אירופים: למרות פתיחת השנה - מניות היבשת יזנקו ב-20% עד סוף 2016

המפולת שנרשמת בבורסות אירופה מתחילת השנה לא מרתיעה את האנליסטים ביבשת, שמנמיכים מעט את הציפיות המוקדמות שהיו להם, אבל עדיין בטוחים: השנה יירשמו עליות חדות במדדים המובילים באירופה

22.01.2016, 18:21 | בלומברג

הפתיחה הגרועה ביותר שרשמו המניות באירופה מאז 2008 לא מרתיעה אנליסטים מובילים ביבשת שצופים כי למרות הכל המניות האירופיות יתאוששו - ויעלו ב-20% עד דצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

 על פי התחזית הממוצעת של האנליסטים, שנסקרו על ידי בלומברג, מדד 600 Europe Stoxx, שעומד כעת על 339 נקודות, ירשום עלייה ל-402 נקודות. אף שתחזית זו נמוכה מהתחזית הקודמת שניבאו האנליסטים בחודש הקודם ועמדה על 415 נקודות, נראה כי הם עדיין בטוחים שהבנק המרכזי של אירופה ינקוט צעדים שישפרו את כלכלת היבשת ויסייעו לה להתאושש מהצניחה, ששלחה את המניות האירופיות לשפל הגדול ביותר ב-12 החודשים האחרונים. המניות רשמו ביום חמישי את העלייה הגדולה שלהם זה חודש ימים, לאחר שנשיא הבנק המרכזי האירופי מריו דראגי אותת שישנה אפשרות להרחבת תוכנית ההקלה הכמותית.

דראגי. תידלק את העליות בשווקים, צילום: רויטרס דראגי. תידלק את העליות בשווקים | צילום: רויטרס דראגי. תידלק את העליות בשווקים, צילום: רויטרס

"הבנק המרכזי של אירופה פותח עוד יותר את הדלת וכנראה שבמחצית השנייה של השנה יוריד שוב את הריבית. אם הערכות השווי של חברות באירופה יישארו ברמות גבוהות, אפשר להבין מדוע השווקים צפויים לטפס גבוה", אמר לבלומברג פיליפ ג'יזלס, סמנכ"ל אסטרטגיות ב-BNP פריבה בבריסל.

דראגי הודה שהסיכונים לירידות גדלו מאז תחילת השנה ואמר כי הבנק המרכזי עשוי לשקול מחדש את המדיניות המוניטארית שלו במרץ. הריביות יוותרו ברמתם הנוכחית למשך זמן מה וייתכן שהבנק יחתוך אותם, הוסיף.

בשבוע שעבר הידרדרו מניות אירופה לטריטוריה דובית, על רקע הצניחה העולמית בשווקי המניות על רקע התגברות החששות שההאטה בסין תפגע בהתאוששות הכלכלה ובשל צניחת מחירי הנפט. מדד דאקס הגרמני היה בין המדדים שרשמו את הפגיעה הגדולה ביותר עם ירידה של 23% לעומת רמת השיא שרשם באפריל שעבר. אולם גם כאן האסטרטגיים נוקטים עמדה "שורית" וצופים לריבאונד - על פי תחזיתם, המדד יזנק השנה ב-22% עד דצמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות