אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופר-סערה בארה"ב: "עניין של חיים ומוות" צילום: בלומברג

סופר-סערה בארה"ב: "עניין של חיים ומוות"

במזרח ובמרכז ארה"ב נערכים לסופה הגדולה עם שלג שעשוי להיערם בוושינגטון לגובה של 76 ס"מ. יותר מ-5,000 טיסות כבר בוטלו ומצב חירום הוכרז בחמש מדינות. בסופרמרקטים הסחורה כמעט אזלה. החזאים: "זו יכולה להיות סופת השלג הגדולה בהיסטוריה האמריקנית"

22.01.2016, 21:13 | ynet
בישראל מתמרקים לסערה חורפית, אך בארה"ב צפויה סערה חמורה בהרבה: מצב חירום הוכרז בחמש מדינות בצפון מזרח ובמרכז המדינה ויותר מ-5,000 טיסות בוטלו בסוף השבוע. "התנהלות לא נכונה בסופה הזאת היא עניין של חיים ומוות", הזהירו החזאים. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי החזאים, הסופה שכבר החלה להכות באזור מרכז ארה"ב ועושה את דרכה לאזור ניו יורק יכולה להיות סופת השלג הגדולה בהיסטוריה האמריקנית או לפחות להיות בין עשרת הסופות הגדולות.

 

סופה בניו יורק בינואר, בשנה שעברה, צילום: בלומברג סופה בניו יורק בינואר, בשנה שעברה | צילום: בלומברג סופה בניו יורק בינואר, בשנה שעברה, צילום: בלומברג

 

בשירות המטאורולוגי האמריקני כבר משווים את הסופה הנוכחית למה שהוגדר "Snowmageddon", סערה שהיכתה בוושינגטון בשנת 2010 ובה נרשמו 45 ס"מ של שלג בבירה האמריקנית. "יש לסופה הזאת פוטנציאל להיות קיצונית מאוד ומסוכנת ותשפיע על 85 מיליון אמריקנים", אמר מנהל השירות לואיס אוסיליני.

רק בוושינגטון הבירה צפוי שלג שיכול להיערם לגובה של 76 ס"מ. עוד לפני שנגרמו נזקים, ההערכות הן שהנזקים יאמדו במיליארד דולר וישתקו שליש מארה"ב. גם בפילדלפיה צופים בין 30-20 ס"מ של שלג שיכסו את הרחובות.

 

מצב חירום הוכרז כבר במדינות טנסי, צפון קרוליינה, וירג'יניה, מרילנד ופנסילבניה. גם במחוז קולומביה, שם הבירה וושינגטון, הוכרז מצב חירום. בתי ספר ומוסדות ממשל נותרו סגורים ומיליונים כבר פשטו על הסופרמרקטים כדי לאגור ציוד.

שרון הגיעה לסופרמרקט בבולטימור כדי להצטייד. "אני לא הולכת לעשות את הטעות שעשיתי ב-2010", סיפרה שרון על החוויה הלא נעימה כשנותרה רק עם אטריות ומים בימי הסערה ההיא.

גם שירותי הרכבת התחתית בבירה וושינגטון ייסגרו עוד הלילה לפחות עד יום ראשון. דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט מסר כי הנשיא ברק אובמה ומשפחתו יבלו את ימי הסופה בבית הלבן. סופת השלג הגדולה ביותר נרשמה בשנת 1922 כשלא פחות מ-71 ס"מ של שלג נערמו ברחובות הבירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות