אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני מגה יקדישו שעה לכל אחד מהקונים הפוטנציאליים צילום: עמית שעל

נאמני מגה יקדישו שעה לכל אחד מהקונים הפוטנציאליים

לכלכליסט נודע כי הפגישות, שמסמלות מעבר לשלב השני בטיפול ברשת, צפויות להתקיים השבוע. עד כה טיפלו הנאמנים בהזמנת סחורה לסניפים. לפי בכיר בענף, המחיר שקבעו הנאמנים למגה: 800 מיליון שקל

24.01.2016, 06:56 | נורית קדוש

הטיפול במכירת מגה מתקדם, ונאמני הרשת, רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר ברטוב, צפויים לקיים השבוע פגישות ראשוניות בנות שעה עם קונים פוטנציאליים. כך נודע ל"כלכליסט". הפגישות מסמלות מעבר של הנאמנים, שטיפלו עד כה בהזמנת סחורה לסניפי מגה, לשלב השני של הטיפול ברשת. עם זאת, הטיפול בפעילותה השוטפת לא הושלם, ובשישי עדיין ניכרו חוסרים בתוצרת טרייה לדוגמה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי בכיר בענף המזון, תג המחיר ששמו הנאמנים על מגה עומד על 800 מיליון שקל. הסכום מבוסס על מכירת הרשת כמקשה אחת, תמורת כ־500 מיליון שקל, בתוספת כ־130 מיליון שקל תמורת המלאי וכ־160 מיליון שקל שבקופת החברה. "מדובר בסכום דמיוני, שמבוסס על חלקים שיש בהם היגיון כמו המלאי והמזומן בקופה, וחלק בלתי סביר שנוגע לתמורה בעד המיקומים והמותג".

לדבריו, הנאמנים מבקשים למצות את תהליך המכירה בתוך חודש, אך ההערכות בענף הן כי מדובר בתהליך מורכב שיארך 3–4 חודשים לפחות.

בין המועמדים לרכישה שיזומנו אפשר לציין את אייל רביד, מנכ"ל רשת ויקטורי ומבעלי השליטה בה. רביד דיווח בחמישי כי הוא מנהל מגעים ראשוניים עם תאגיד בתחום קמעונאות המזון באירופה, שמעוניין להיכנס כשותף בוויקטורי בשל כוונתה לרכוש את מגה בעיר. מתעניינים נוספים הם רמי לוי, שהצהיר כי יקנה את מגה במלואה ויביא את בשורת המחיר לשכונות בלב הערים; קבוצת יוסי סגול־ערן מיטל, שניהלה מו"מ לרכישת מגה עוד בטרם נקלעה להקפאת הליכים; נחום ביתן, שהגיש לקפלן הצעה לרכישת מגה תמורת 240 מיליון שקל; וחגי שלום מטיב טעם.

מימין: רביב ברוקמאייר, אביגדור קפלן, זאב כהן, צילום: אוראל כהן מימין: רביב ברוקמאייר, אביגדור קפלן, זאב כהן | צילום: אוראל כהן מימין: רביב ברוקמאייר, אביגדור קפלן, זאב כהן, צילום: אוראל כהן

בעוד שאיפתם של הנאמנים בשלב זה היא למכור את מגה כמקשה אחת, חלק ניכר מהקונים הפוטנציאליים מעדיפים לקנות רק חלק מהסניפים לנוכח הקושי למזג 127 סניפים על ידי רשת המונה רק עשרות של חנויות.

בד בבד, בעקבות הביקורת הקשה הודיע יו"ר אלון רבוע כחול אביגדור קפלן כי יעביר את הבונוס שאישרה לו חברת אלון, החברה־האם של מגה, בשבוע שעבר לטובת פיצויים לעובדי מגה. הבונוס — 560 אלף שקל — יועבר לדבריו ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן "שיחליט על דרך השימוש בו לטובת העובדים".

ניסנקורן מסר כי ההסתדרות תדאג להסטת הכסף לטובת עובדי מגה, ואייל אלי, יו"ר ועד עובדי מגה, הגיב כי "כל שנותר הוא להצטער שלבעלי השליטה, שרגא בירן, דודי ויסמן והקיבוצים, אין את אצילות הנפש של קפלן, ודווקא הם, האחראים לקריסתה, לא משיבים את הדיבידנדים בסכום של 100 מיליון שקל שמשכו ממגה".

לצד הביקורת על הבונוס של קפלן, נמתחה ביקורת גם על הסכום שהועברו לאשת יחסי הציבור רות שטרית על שירותיה לאורך השנים — כ־300 אלף שקל בכל חודש — ועל 2 מיליון השקלים שיזכה להם מנכ"ל הרשת רביב ברוקמאייר על כהונה של כשמונה חודשים בלבד, כפי שנחשף ב"כלכליסט". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אצילות?
ואיפה האצילות שלך מר אייל ? אולי תחזיר את המיליונים שלקחתה מכספי העובדים בוועד ארצי ? אולי תוותר על תנאי הפרישה מוועד ארצי וגם פה מדובר במיליונים .ותסתפק במיליונים שקיבלתה ותקבל ממגה כיו"ר וועד ? אולי הגיע הזמן כפי שטען חברך לשעבר שתחשוף את מה שקורה וקרה בוועד ארצי מה עם הנכסים ,הרי בבעלותינו שני מבנים ? מה הסיבה שהעברתה את הקופה 350 מיליון ₪ מבנק הפועלים לבנק לאומי מה היו המניעים? מאז המיזוג עם הלמן אלדובי לאן הולכים כל ההפרשות של העובדים ? הרי אנו משלמים להלמן אלדובי אז למה צריך לקחת לנו 0.25% מהשכר? לא מספיק לך השכר כיו"ר וועד העובדים ועכשיו גם דרקטור או שהשכר ממגה זה רק לדמי כיס ,והחבילות זה מוועד ארצי ?
עופר , ב"ש  |  24.01.16
1.
אוהווו עפתם על עצמכם
800,000,000 שקל ? על חברה שהציעו בשקל ? על חברה שהתג מחיר שלה עמד על לא יותר מ 150-250 מיליון שקל על חברה שיש לה הסכמי שכירות גבוהים במיוחד. איפה הצניעות חברים זה נראה כמו שהנאמנים שמים תג מחיר גבוה בכוונת.מכוון כדיי להמשיך את הנאמנות הרבה זמן ככה ניתן למשוך עשרות מיליונים. אלי אייל שים לב. ניסנקורן תתעורר ירון זליכה תקרא את האימייל שקיבלת.
משה  |  24.01.16