אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד למובטח: ביטוח החיים לאברכים לא יקוזז מקצבתם צילום: נמרוד גליקמן

בניגוד למובטח: ביטוח החיים לאברכים לא יקוזז מקצבתם

סגן שר האוצר טען כי המהלך יבוא על חשבון תקציב קיים, אך טיוטת התקנות שהגיעה לכלכליסט, חושפת כי עוד 36 מיליון שקל יינתנו לאברכים

24.01.2016, 08:42 | שאול אמסטרדמסקי

נחשף המנגנון שיאפשר לאברכים לקבל ביטוח חיים. בניגוד להצהרות הראשוניות של סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) שהוביל את המהלך, וכמו שפורסם ב"כלכליסט", הכוונה היא כי האברכים ובני הישיבות יזכו לביטוח חיים במימון משלם המסים. תוספת זאת תגיע נוסף על התקציבים שהם מקבלים עתה מהמדינה. על פי טיוטת התקנות שהגיע לידי "כלכליסט", ישיבה או כולל יוכלו לבקש תוספת של 0.05 נקודות עבור כל תלמיד מבוטח. במילים אחרות, התשלום החודשי תמורת הביטוח לא יירד מהקצבה שהאברכים כבר מקבלים. כפי שעולה מטיוטת התקנות, מדובר בתוספת של כ־36 מיליון שקל בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ יצחק כהן, צילום: נמרוד גליקמן ח"כ יצחק כהן | צילום: נמרוד גליקמן ח"כ יצחק כהן, צילום: נמרוד גליקמן

עוד נודע כי במשרד החינוך, שהוא הגוף שמעביר את תקציבי התמיכות לישיבות ולכוללים, היו מעוניינים כי משרד האוצר או משרד המשפטים יכריעו כי מנגנון סבסוד ביטוחי החיים שוויוני ועומד בקנה אחד עם ביקורת בג"ץ.

על פי גורם במשרד החינוך, לא מן הנמנע כי הטיפול בעניין יעבור למשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט. נוסף על כך, במשרד החינוך סבורים כי אין למהר באישור התקנות, שכן האוצר טרם הסדיר את המנגנון המדויק מול חברות הביטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לפני שנה אישתי ואני הגענו להסכמה אחרי ש...
הבנו את הכיוון הכללי אליו המדינה מדרדרת. אנחנו שני הייטקיסטים, עבדנו קשה מאוד כדי לממן לעצמנו את התואר ואין לנו שום כוונה להמשיך לעבוד קשה כדי לממן את הפריזטים האלו, בזמן שערסים ופריחות קוראים לי "סמולני גיס חמישי" למרות שבמילואים אני כבר סרן. אז התחלנו לחפש... את פסח הקרוב אנחנו כבר נחגוג בחו"ל בדירה החדשה, ממליץ לכל מי שיכול - הימלטו מהספינה לפני שהיא טובעת. הקברניט חוגג, וכל הקצינים שלו עסוקים בלהרגיע אתכם: "תמשיכו לחתור! הכל כרגיל!" בזמן שהם מנפחים סירות הצלה וחשבונות בנק. בהצלחה לכולם.
ששי , צפון  |  24.01.16
לכל התגובות