אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוס לוזון מצא מנכ"ל לדורי: עמוס לוזון צילום: נמרוד גליקמן

עמוס לוזון מצא מנכ"ל לדורי: עמוס לוזון

10 ימים לאחר שרכש את מניות דורי קבוצה במחיר רצפה, מדווחת החברה לבורסה כי בעל השליטה ישמש גם כמנכ"ל החברה. דורי בניה דיווחה על התפטרות סמנכ"לי והביצוע והתפעול

24.01.2016, 09:22 | מיקי גרינפלד

עמוס לוזון, בעל השליטה החדש בדורי קבוצה, ימונה גם למנכ"ל החברה. כך הודיעה היום (א') החברה בדיווח לבורסה. במקביל דיווחה החברה בת דורי בניהעל התפטרות סמנכ"ל הביצוע שרגא רוסנסקי והתפטרות סמנכ"ל התפעול אילן שפלר.

לוזון רכש את השליטה בקבוצת דורי (78%) לפני 10 ימים, בעקבות החלטתה של בעלת השליטה הקודמת גזית גלוב למכור את השליטה בחברה בכל מחיר. לאחר שהצעת הרכש של גזית גלוב לדורי קבוצה נכשלה, בחרה גזית גלוב באפשרות ההפוכה — ומכרה את כל מניות דורי קבוצה שהחזיקה. תמורת המכירה היתה 10.7 מיליון שקל, כש־78% מהמניות נרכשו בידי עמוס לוזון בתמורה לכ־9 מיליון שקל.

לוזון הוא פעיל בנדל"ן בישראל ומשמש כנשיא ובעלים של קבוצת הכדורגל מכבי פ"ת. הוא ניסה להתמודד על רכישת התחנה המרכזית בתל אביב במרץ האחרון ללא הצלחה. ביולי האחרון הוא רכש ביחד עם חברת תדהר קרקע בפ"ת תמורת 60 מיליון שקל להקמת פרויקט משרדים.

עמוס לוזון, צילום: נמרוד גליקמן עמוס לוזון | צילום: נמרוד גליקמן עמוס לוזון, צילום: נמרוד גליקמן

אחזקות דורי קבוצה כוללות את תחנת הכוח הפרטית דוראד (18.75% ביחד עם אלומיי קפיטל), קבלנית הפרויקטים למגורים בפולין רונסון, ובקבלנית הבנייה הכושלת דורי בניה. לוזון יצטרך לתמוך בחובות של 270 מיליון שקל למחזיקי האג"ח של קבוצת דורי ולהוציא את דורי בניה מבור ההפסדים שבו היא נמצאת.

בינואר 2014 גזר שופט בית משפט השלום בכפר סבא מיכאל קרשן קנס מצטבר של 15 מיליון שקל על 7 נאשמים, בהם לוזון, אפרים מאיר, לוי שטרית וחברות שבבעלותם, לאחר שהורשעו בעבירות תכנון ובנייה בנוגע למתחם המסחר בפתח תקווה. הרשעתם של המעורבים התבססה על כתב אישום שהוגש 7 שנים קודם לכן ובמסגרת הסדר טיעון שבמסגרתו הודו בעבירות ובהפעלת המתחם ללא היתרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות