אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיאי שלג בניו יורק הנצורה: "אירוע היסטורי" צילום: איי אף פי

שיאי שלג בניו יורק הנצורה: "אירוע היסטורי"

ניו יורק הפכה לעיר רפאים בעקבות סערת ג'ונאס, ואתרי התיירות המרכזיים נותרו שוממים לחלוטין. בסנטרל פארק ירדו 68 ס"מ שלג, הכמות השנייה בגודלה בהיסטוריה. בין 18 ההרוגים בארה"ב, שלושה מתו בעת שפינו שלג

24.01.2016, 09:54 | ynet
סופת השלג "ג'ונאס" ממשיכה לשבור שיאים: לא פחות מ-70 ס"מ של שלג הצטברו על הקרקע באזור שדה התעופה הבינלאומי "דולס" בבירה וושינגטון. מדובר בכמות השלג השנייה בגודלה בהיסטוריה שירדה שם.

שיאי השלג לא נרשמו רק שם. בסנטרל פארק בניו יורק ירדו כ-68 ס"מ, גם כן כמות השלג השנייה בגודלה בהיסטוריה. בצד השיאים, הנזקים שגרמה הסופה רק גדלים. עד כה נרשמו 18 הרוגים בסופה שהיכתה ברחבי החוף הצפון-מזרחי ומרכז ארה"ב.

 

עיר נצורה, צילום: רויטרס עיר נצורה | צילום: רויטרס עיר נצורה, צילום: רויטרס

 

שלושה בני אדם מתו ברובע קווינס ובסטטן איילנד בניו יורק בעת שפינו שלג בכניסה לביתם. תאונה קטלנית הייתה בצפון קרוליינה כשרכבים החליקו בכביש. כתוצאה מאותה תאונה נהרג ילד בן 4. בקנטקי נהרג עובד בעת שניקה כבישים. בטנסי נהרגה אישה שהתדרדרה לתהום לאחר שהחליקה בכביש.

ניו יורק הפכה לעיר רפאים כשאתרי התיירות המרכזיים, בין היתר ברוקפלר סנטר שם נוהגים להחליק על הקרח, נותרו שוממים לחלוטין. יותר מ-8,500 טיסות בוטלו במהלך סוף השבוע, מאות אלפי אמריקנים נותרו ללא חשמל וב-11 מדינות הוכרז מצב חירום.

 

בחזרה לשלג. בעיירה גלנגרי בווסט וירג'יניה נרשמו לא פחות מ-100 ס"מ וברדהאוס שבמרילנד ירדו 95 ס"מ. החזאים ממשיכים להבהיר כי מדובר בסופה היסטורית. "זהו אירוע בקנה מידה היסטורי שכולם ידברו עליו ויגידו כמה רע זה היה", אמר המטאורולוג רייאן מאו.

בניו יורק קראו לתושבים להישאר בבתים ולא לצאת החוצה. גם אם היו רוצים הניו יורקרים לצאת, לא הייתה אפשרות משום שהרכבת התחתית מושבתת כמו גם האוטובוסים. לכל מי שהיה מעוניין לצאת ברכב פרטי, אם היה נתקל בשוטר הוא היה נעצר.

 

ניו יורק ניו יורק ניו יורק

 

אלייז'ה, שהיה אמור להגיע לקשיש בן 89 שחולה באלצהיימר כדי לטפל בו, נותר בביתו למרבה הצער. "הייתי רוצה להגיע, אבל אני לא יכול. אני מקווה שהוא בסדר", סיפר אלייז'ה.

הכומר שון ויטינגטון ו-100 מחברי קהילתו היו בדרכם בצעדת החיים בוושינגטון כשהם נתקעו בדרך. למרבה המזל, באוטובוס שלהם היה מספיק דלק כדי לחמם את כל הנוסעים עד שהגיע החילוץ. "היו לנו גם מכשירי DVD כדי לבדר את הילדים עד יום למחרת. היה לנו הרבה מזל", סיפר הכומר.

גם האתרים המפורסמים של וושינגטון הבירה, שלרוב מלאים בתיירים ומבקרים, נותרו כמעט נטושים היום. מדרגות האנדרטה המפורסמת של לינקולן נראו כמו אתר סקי מאולתר, ופסלו של מרתין לות'ר קינג ג'וניור באנדרטה לזכרו בעיר התכסה כולו בלבן. ביום רגיל אפשר לעמוד לצד האנדרטה של לינקולן ולראות בקלות את אנדרטת וושינגטון ואת גבעת הקפיטול, אבל היום, רק פתיתי שלג ורוח הציפו את האוויר, ובקושי היה אפשר לראות כמה מטרים קדימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות