אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציבור ברח למזומן: פדיונות של 2.65 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות בשבוע צילום: בלומברג

הציבור ברח למזומן: פדיונות של 2.65 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות בשבוע

על פי הערכות, מתחילת ינואר התאדו מתעשיית הקרנות 5 מיליארד שקל בצל הירידות בשווקים. הציבור שמיהר לברוח פספס את התיקון בשווקים בסוף השבוע והעדיף להתבצר במזומן

24.01.2016, 10:58 | רחלי בינדמן
פדיונות ענק של כ-2.65 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות המסורתיות בשבוע החולף בצל המפולת בשווקי העולם, וחרף התיקון המסויים שחוו השווקים לקראת סוף השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

הציבור הגיב בפאניקה ומיהר למשוך את הכסף היישר לפיקדון בבנק המציע תשואה אפסית. על פי הערכות של כלכלני בית ההשקעות מיטב-דש עולה כי מדובר בזינוק של 120% בקצב הפדיונות לעומת השבוע שקדם לו. מי שהובילו את הפדיונות היו קרנות אג"ח כללי וקרנות אג"ח מדינה.

 , צילום: יריב כץ צילום: יריב כץ  , צילום: יריב כץ

מתחילת ינואר פדתה תעשיית הקרנות כ-5 מיליארד שקלים, כשהרוב המכריע (3.9 מיליארד שקלים) בקרנות נאמנות מנוהלות, עוד כ-500 מיליון שקלים בקרנות הכספיות הסולידיות שמשקיעות בפיקדונות בבנקים אך כבר לא משתלמות בשל הריבית האפסית שהן משיגות למול דמי הניהול שהן גובות ועוד 600 מיליון שקל שנפדו מקרנות הנאמנות המחקות (עוקבות מדדים).

הרקע לירידות בשווקים היו חששות לגבי המצב הכלכלי סין, והירידה החדה במחיר הנפט. עם זאת, הנפט עלה בסוף השבוע ב-23% ועמו בורסות העולם, כך שהציבור שוב ברח במפולת ופספס את התיקון בשווקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
לא פלא שהציבור ברח: האתרים והעיתונים התחרו ביניהם בכותרות אימים!!!!!
כרגיל בעת תנודות חריפות ומשברים בשוק ההון, האתרים הכלכליים (בארץ ובחו"ל) נותנים במה לרואי השחורות, נביאי הזעם והכותרות דרמטיות ומהלכות אימים על החוסך הפשוט שבטוח שסוף העולם הגיע. נכון שהיינו נתונים עכשיו בתקופה מלחיצה בשוק, אולם חלק מהירידות נבעו מפאניקה גרידא שהיא כמו כדור שלג שמתדלק את עצמו. אין חדש בסין- כבר כמה זמן שהיא משנה מדיניות ומנסה להפוך ממדינה מבוססת ייצוא על צריכה, מחיר הנפט - אולי בטווח הקרוב יעורר בעיות ברווחיות חברות הנפט ואולי יהיו אפילו קריסות של חברות קטנות ובינוניות , אך בטווח הארוך מיטיב עם הצרכן. נתוני המאקרו והעולם לא השתנו בחודש!!! יש בעיות, הן לא ייעלמו בקרוב, אך בטווח הרחוק, תיק בנוי היטב שמכיל גם מניות (ברכיב מתאים לרמת הסיכון האישית) מנצח מבחינת תשואות, בטווח הרחוק! למי שיש זמן- טיפשי למשוך כסף באמצע מפולת (אפשר למממש רווחים כמובן, זה הגיוני....)
מיכאל , תל אביב  |  24.01.16